Štěňátka

Naše Aura , s kterou jsme plánovali na podzim letošního roku štěňátka, si trochu s háráním pospíšila a tím nám zkomplikovala termínově situaci. Proto jsme se, po pečlivé úvaze rozhodli, že plány přehodnotíme a její druhý vrh posuneme na jaro příštího roku. Takže definitivně chystáme krytí začátkem roku 2023.


Fenka z našeho prvního odchovu - Aurelia z Panisádku (Maya), majitelky Lenky Rozsypálkové, očekává narození černých štěňátek v druhé polovině července 2022. Jako krycího psa si vybrala úžasného Aragona Mirallis. Krom jeho skvělého exteriéru za zmínku určitě stojí jeho pracovní kariéra - pracuje jako záchranářský pes a v této disciplíně je mistrem světa za rok 2021 !!! Pokud byste měli zájem o stěně z tohoto krásného spojení, neváhejte si rezervovat u majitelky - kontakty níže na plakátě:-)


V roce 2021 chceme zapojit do chovu také Auru - na léto plánujeme její první vrh "C".

Při výběru ženicha jsme nejdřív zvažovali variantu krycího psa ze zahraničí. Vzhledem k neustále se měnícím podmínkám a neutěšenému stavu kolem covidu, jsme se nakonec rozhodli pro domácího plemeníka. Hledání nebylo vůbec jednoduché, nepříbuzných, zdravých, navíc hezkých a pracovně využívaných jedinců tu zrovna není přebytek. Nakonec jsme se rozhodli pro krytí málo známým, zato velmi pracovně zdatným, klidným a krásným psem, s vynikající rodokmenovou linií Viniem - Veni Vidi Vici Black Brianta.


V roce 2019 jsme úspěšně odchovali náš první vrh černých štěňátek flat coated retrieverů. 5 kluků a 4 holky dělají radost svým novým páníčkům v naší republice i na Slovensku. Na jaro roku 2020 jsme plánovali pro změnu vrh hnědých štěňat. Bohužel plány nevyšly, Bernadetta v průběhu březosti o štěňátka přišla. Nicméně u Berny začalo další hárání neplánovaně o dost dřív - už v září - tak jsme se rozhodli, že zkusíme štěstí letos ještě jednou. 


Ve vrhu "B"  Bernadetta přivedla na svět 16. listopadu 2020 štěňátka hnědé i černé barvy.

Více o jednotlivých vrzích se dozvíte v podkategoriích.