Novinky

23. září 2021 - "Pražanda" u nás

Plánujeme, že se o prodlouženém víkendu potkáme s valnou většinou štěňat z prvních dvou vrhů, mj. i těch kolem Prahy. Jaké bylo naše překvapení, když se k nám na návštěvu, tento čtvrtek, nahlásili manželé Bečvářovi z Prahy z Beretou z Panisádku (Mirou). Jsou spolu v blízkém okolí na dovolené, tak jsme je s radostí přivítali nejen my, ale hlavně naše holky. Užili jsme si krásné odpoledne a už se těšíme, že se potkáme na nějaké výstavě, protože Mira je moc hezká flatí slečna.

18. - 19. září 2021 - Výlet za odchovy

Po odchodu štěňátek do nových domovů máme konečně trochu času i na resty, které jsme do léta nestihli. Vypravili jsme se konečně do Suchdola nad Lužnicí v jižních Čechách, kde žije naše "béčková" fenečka Barilla z Panisádku, které říkají Belinka. Měli jsme vlastně poprvé možnost vidět ji po osmi měsících, kdy od nás odešla. Vyrostla z ní hezká psí slečna, daří se ji dobře a je nesmírně opečovávána celou rodinou Górných, které moc děkujeme za velmi vstřícné přijetí. Na výlet jsme vzali celou naši smečku. Holky si užili nejen krásné procházky a koupačky s Belinkou, ale i premiéru noclehu v našem campervanu v třeboňském kempu. Vše zvládly na jedničku. Druhý den, na cestě zpět, jsme se zastavili v Tělči a po krátké procházce a obědě jsme pokračovali do Šašovic u Želetavy, kde zase žije pejsek z našeho prvního vrhu Alfréd z Panisádku. S majitelem Pavlem Slavíkem a ještě jejich malou, ale ostražitou fenkou Sašou, jsme na společné procházce probrali úspěchy, práci a další plány s Alfrédem. Myslím, že víkend byl hodně výživný jak pro nás, tak pro naše holky. Takže musíme nabrat síly, protože příští, prodloužený, nás čeká ještě náročnější! 

4. září 2021 - Národní výstava Floracanis Olomouc

Na výstavu pod širým nebem jsme se vypravili opět s našimi, teď už juniorkami, Táňou a Borinkou. V kruhu se obě hezky předvedly a dostaly téměř stejné posudky od rozhodčí Zdeňky Jílkové, i když jen ústní - Bethany z Panisádku V3, Bora z Panisádku V2.

8. srpna 2021 - Klubová výstava RK Horka nad Moravou

Na výstavu jsme vzali krom naší devítiměsíční Táni i 2,5 letou Besinku (Arabeska z Panisádku) z prvního vrhu. Na místě jsme se spojili ještě s Májou (Aurelia z Panisádku). Tato výstava se stala zatím nejlepší prezentací naší chovatelské stanice. Besinka získala v třídě otevřené a velké konkurenci, hodnocení výborná. Máju si poprvé vedla sama majitelka Lenka Rozsypálková, ve třídě pracovní získala prvenství a hodnocení V1, CAC. No a naše Táňa tomu dala korunu. Na své teprve druhé výstavě, ve třídě dorostu, se chorvatskému rozhodčímu M. Fičkovi, líbila tak, že jí hodnotil velmi nadějná 1, BOB Puppy a ve finále BIS Puppy. Strávili jsme na výstavě velmi příjemný den, spolu s přáteli a známými chovateli a odjížděli domů naprosto spokojeni. Poděkování za výsledky patří především majitelům našich holek z "áček" Lence Rozsypálkové a Vlastikovi Grabcovi. Pevně doufáme, že to nebyly poslední úspěchy odchovů z Panisádku. Musím zmínit ještě jeden krásný úspěch a sice otce naší Aurinky - Luckýska ( Caci´s Dark Chocolate of Love). Ten, byť jako devítiletý veterán, má takovou fazónu a vitalitu, že právem zvítězil na plné čáře s titulem BIS i před daleko mladšími psy! Velká gratulace Bětce  Vrublové!

1. srpna 2021 - Speciální klubová výstava KCHLS Humpolec

V neděli měli naše dvě holčičky z "béček" výstavní premiéru. Vzali jsme Borinku, s majitelkou Lenkou Vašíčkovou a naši Táňu poprvé na výstavu, aby zažily a vstřebaly atmosféru velké akce a zvykaly si v kruhu. V třídě dorostu se holky umístily na třetím, resp. čtvrtém místě s hezkými posudky a hodnocením velmi nadějné od rozhodčího Radima Kašpara.

21. července 2021 - Argo v místě svého narození

Dnes jsme měli vzácnou návštěvu. Argo z Panisádku se přijel se svými páníčky, rodinou Šmídových z Prahy, podívat zpět na místo, kde se, před dvěma lety a čtyřmi měsíci, narodil. Potkal se znovu s maminou Berny, Aurou a Táňou, kterou viděl poprvé. Je z něj krásný, statný pes s naprosto úžasně klidnou a přátelskou povahou. Doufáme, že se zase brzy uvidíme, ať už u nás nebo v Praze.

Argo z Panisádku
Argo z Panisádku

10. července 2021 - Aurelia z Panisádku vítězem Klubových podzimních zkoušek

V sobotu nám udělala ohromnou radost skvělou zprávou Lenka Rozsypálková. Její dvouletá fenka Mája - Aurelia z Panisádku, z našeho prvního odchovu, se stala vítězem KPZ v Zábřehu, pořádaných Retriever klubem ČR. V konkurenci 18 psů si došla pro vítězství ziskem plného počtu bodů, v 1. ceně s titulem CACT. Majitelce patří velká gratulace, uznání a obrovské díky za to, jak se s Májou snaží trpělivě pracovat. Doufáme, že i v budoucnu nás potěší podobnými zprávami a že ji tento úspěch namotivuje k další skvělé práci s Májou.

20. června 2021 - poslední chvíle před porodem

Aura v 60. dni březosti. Horka nám moc nesvědčí, procházky jsme zkrátili na nejnutnější venčení. Aurinka stále více odpočívá, většinu času se chladí na dlažbě v kuchyni. Termín porodu máme ve čtvrtek 24. června, ale myslíme, že to přijde dřív. I veterinář říkal, že si možná pospíší, vzhledem k těm teplotám, co teď panují. Takže ji už musíme hlídat.

10. června 2021 - Auře se blíží finále

Naše nastávající maminka Aurinka je dnes v 50. dnu březosti, tzn. že za 14 dní porodí štěňátka. Vše zatím probíhá v normálu, už se šetří, je choulostivá, vycházky postupně zkracujeme, aby se v tom horku moc nenamáhala. Pod plotem od sousedů si vyhrabala brloh, kam chce asi ukrýt potomky:-) Pomalu jí ovšem chystáme zázemí s porodní bednou a vše potřebné, abychom byli připraveni. 

15. května 2021 - společný výcvik CHS Čerešňa Lipov a        z Panisádku.

Na tuto sobotu jsme si s naplánovali společné setkání sourozenců vrhu "A" CHS Čerešňa Lipov chovatelky Katky Švarcové a našich holek, u nás v Ratíškovicích. Sledovali jsme předpověď počasí, protože to se jevilo spíš aprílově. Naštěstí popršelo, ještě než všichni přijeli, takže zbytek odpoledne jsme měli už krásně. Katka přivezla Flavour, Motion a mladou Limitku, Tomáš Kypěna s Kimim přijel i s bráchou Karlem, který vše dokumentoval a sestříhal krásné video. No a my jsme vytáhli všechny naše holky Táňu, Auru a Berny. Procvičili jsme marking, vlečky pernaté a práci na hluboké vodě. Táňa teda jen přihlížela a sbírala rozumy:-). Všichni jsme si to náramně užili a den jsme zakončili posezením pod pergolou. Už se těšíme na další společný výcvik.

24. dubna 2021 - Pes/fena roku 2020 RK CZ

Dnes dorazila další hezká zpráva. Naše Aura - Authentic Love Čerešňa Lipov se v anketě Fena roku 2020, pořádané Retriever klubem České Republiky, umístila na krásném 5. místě, s vůbec nejvyšším počtem bodů za práci, ze všech flat coated retrieverů, včetně psů. Anketu vyhrála její sestřička Flavour a na 8. místě skončila další sestřička Motion. Celkově CHS Čerešňa Lipov získala krásné 3. místo v pořadí chovatelských stanic. Obrovská gratulace chovatelce Katce Švarcové za takový úspěch, zvlášť v sezóně velmi ovlivněné covidovými opatřeními, kdy se spousta výstav a zkoušek nekonala.

Aura a Flavour
Aura a Flavour

22. dubna 2021 - Krytí Aury

V úterý 20.4. jsme s Aurinkou, v desátý den hárání, vyšetřili hodnotu progesteronu, s výsledkem 7,2 ng/ml. Na doporučení veterináře jsme se ve čtvrtek 22.4. rozjeli za ženichem do Štípy u Zlína. Vinie - Veni Vidi Vici Black Brianta byl na Auru natěšený, i ona na něj, takže spojení proběhlo úspěšně. Takže si měsíc počkáme, jestli se naplní očekávání a štěňátka budou na cestě. Děkujeme Haně Havlíkové za poskytnutí Vinieho.

Aura a Vinie
Aura a Vinie

28. března 2021 - začínáme s výcvikem Táni

Pomalu ale jistě začínáme s výcvikem poslušnosti naší nejmladší členky smečky Táni (Bethany z Panisádku). Zkoušíme trénink individuální i ve smečce. Přivolání funguje na jedničku, i ze hry a jiných vlivů (zatím :-)), sedni a k noze zvládá taky dobře, stejně jako chůzi u nohy. Dále zkusíme povel zůstaň. 

19. března 2021 - vyšetření DOV

Dnes jsme s Aurou absolvovali v Brně, na specializovaném očním pracovišti veterinární ordinace u MVDr. Trnkové, vyšetření očí na dědičné vady. Výsledek je skvělý, Aura má oči prosté dědičných vad, včetně goniodisplasie.

27. února 2021 - námluvy

Ještě než vláda stihla uzavřít cestování mezi okresy, přivítali jsme u nás vzácnou návštěvu a sice nápadníka naší Aury a doufáme, že budoucího otce jejích štěňátek vrhu "C", krásného pracovního psa Veni Vidi Vici Black Brianta (Vinie), majitelky Hany Havlíkové ze Zlína. Strávili jsme spolu hezké odpoledne, seznámení a námluvy se odehrály v hravém stylu i s aportem, který Venouš vždy gentlemansky Auře přenechal. Takže to vypadá, že je ruka v rukávu a nezbývá než počkat, až bude Aura připravená :-)

18. ledna 2021 - představujeme nového člena naší flatí smečky 

Všechna štěňátka se rozutekla do svých nových domovů. Doma s námi zůstala jedna hnědá holčička - Bethany. Budeme jí říkat Táňa. Dnes poprvé zkusila jízdu autem, podruhé se nechala naočkovat a stává se už třetí fenkou v naší chovatelské stanici. 

16. listopadu 2020 - máme štěňátka!!!

V předvečer státního svátku, se Bernadettě a Enzovi, narodilo ve vrhu "B", 9 krásných štěňátek - 4 hnědé,  2 černé holčičky a 3 černí kluci. Porod proběhl standardně, trval zhruba 8 hodin a vypadá to, že všechna štěňata i mamina jsou zdraví a v pořádku.

1. listopadu 2020 - Podzimní focení

V neděli jsme využili krásného počasí a také volného času našeho syna Štěpána (fotografa), abychom zdokumentovali naše krásky. S maminkou Aury, Arwen, ségrami Flavour a Motion a malou Limitkou, za námi přijela i chovatelka Katka Švarcová z CHS Čerešňa Lipov. Myslím, že fotečky, v krásném prostředí přírodní rezervace Horky, se povedly.

1. listopadu 2020 - 48. den březosti

Letí to, letí, Berny se už pěkně kulatí a štěňátka v ní rostou. Zbývá nám posledních 14 dní do porodu. Chodíme na kondiční procházky, Berny hodně odpočívá, sežrala by na co přijde, hrabe si po zahradě brlohy, takže klasické projevy blížícího se narození štěňat.

11. října 2020 - OVVR Traplice

V neděli se zúčastnila Arabeska z Panisádku (Besinka) - 18 měsíců - zkoušek vloh retrieverů v Traplicích, pořádaných Evou Hromádkovou. Vedla si výborně a obsadila celkově 4. místo se ziskem 229 bodů, nos 4. Máme radost a děkujeme za vedení a přípravu majiteli Vlastikovi Grabcovi a doufáme, že to pro něj bude krásná motivace pro trénink na vyšší lovecké zkoušky.

27. a 28. září 2020 - Klubová a speciální výstava Retriever klubu v Kelči

Na dvoudenní výstavu jsme nejeli vystavovat pouze naši Auru, ale domluvili jsme s majiteli, že předvedeme i dvě holky z našich "áček" - Besinku a Máju (18 měsíců). Byly to jejich první výstavy vůbec a vedly si nesmírně dobře. Paradoxní je, že všechny tři získali naprosto stejné hodnocení z prvního i druhého dne výstavy od rozhodčích Radima Kašpara a Dariny Mervové. Mája si tímto splnila poslední podmínku k uchovnění.  Výstavy se povedly, i když trochu zlobilo počasí. Potkali jsme se opět se spoustou přátel a skvělých lidí. Škoda, že to v tomto roce byla, vzhledem ke covidovým opatřením, asi poslední taková akce.

Arabeska z Panisádku (Besinka) - 2x výborná v mezitřídě

Aurelia z Panisádku (Mája) - 2x výborná 3 v třídě otevřené

Authentic Love Čerešňa Lipov (Aura) - 2x výborná 3 v třídě pracovní

17. září 2020 - Krytí Bernadetty Enzem

Všechno se seběhlo strašně rychle. S háráním Berny jsme v toto období vůbec nepočítali. Dle zvyklostí se mělo odehrát až v lednu příštího roku. Ovšem Aura ji strhla s sebou, takže se k ní Bernadetta přidala zrovna, když jsme byli na dovolené na Šumavě. Nebyli jsme na to vůbec připraveni, neměli vybraného krycího psa atd. Nicméně věci nabrali rychlé obrátky, domluvili jsme se s Lenkou Smutnou na krytí jejím psem Emotion in Motion Black Brianta (Enzo), změřili 2x progesteron u Berny a vyrazili do Větřkovic. Spojení i překrytí proběhlo naprosto skvěle, dokonale a v pravý čas, takže doufáme, že v půlce listopadu přivítáme na svět hnědé a černé potomky Bernadetty a Enza

13. září 2020 - Klubová speciální výstava retrieverů RK SK Veľké Úľany

Výstava slovenského Retriever klubu proběhla v krásném prostředí Eko parku Veľké Úľany. Naše Aura si odnesla v třídě otevřené od italského rozhodčího Alessandra Zeppiho hodnocení V1, CAC. Splnila tím podmínky k udělení titulu Slovenský šampion krásy. 

5. září 2020 - PZ Třebelovice

Tuto sobotu se náš odchovanec Alfréd z Panisádku zúčastnil podzimních zkoušek ohařů a ostatních plemen v Třebelovicích, pořádaných OMS Třebíč. S celkovým ziskem 214 bodů, v 1. ceně, ve zkouškách zvítězil!!! Obrovská gratulace patří jak Alfrédovi, tak jeho vůdci a majiteli Pavlu Slavíkovi, hlavně za to, že dokázal psa, v tak mladém věku, výborně na zkoušky připravit. Přejeme výdrž a motivaci do další práce. Děláte nám radost!

1. září 2020 - Albert z Panisádku - rtg vyšetření.

Hned první zářijový den nám udělal ohromnou radost pes z našeho prvního odchovu - Albert z Panisádku. Absolvoval rtg vyšetření kyčelních a loketních kloubů a luxace patel na klinice MVDr. Snášila v Brně s nádherným výsledkem DKK A/A, DLK 0/0, PL 0/0.

29. srpna 2020 - Klubová výstava KCHLS Humpolec

V sobotu jsme zavítali na klubovku do Humpolce vystavit Auru. Spojili jsme příjemné s užitečným, protože po výstavě jsme s Aurou i Berny pokračovali v cestě na dovolenou na Šumavu.

V třídě pracovní získala Aura ocenění výborná. V konkurenci 9 fen ve třídě mohla stát i na bedně, ovšem trochu jsme podcenili přípravu srsti. Měla ji na bedrech otevřenou a nešlo s tím už nic udělat. Paní rozhodčí Z.Jílková to popsala i v posudku - "celkový dojem kazí zvlněná srst na hřbetě." Tak příště musíme být pečlivější, protože opravdu rozhoduje každý detail. Zvlášť, když třída pracovní byla, i dle paní rozhodčí, nesmírně dobře obsazená a vyrovnaná.

25. a 26. červenec 2020 - V. Pražské derby retrieverů - Divoká Šárka

Poprvé jsme se rozhodli zúčastnit náročných dvoudenních zkoušek - Pražského derby, pořádaného KCHLS, v krásném prostředí Divoké Šárky. První den nás čekaly Podzimní zkoušky, druhý Zkoušky z vodních prací. Aura obě už má, ale chtěli jsme si vylepšit skóre, takže jsme si jako cíl stanovili dojít vše v I. ceně. To se nám v sobotu na KPZ podařilo, se ziskem 206 bodů. Byla moc šikovná. V neděli jsme mysleli, že se projeví únava, ale opak byl pravdou, Aura byla hodně natěšená, až jsme měli strach ze zvládnutí první disciplíny - klidů na stanovišti u vody. Všechny úkoly zvládla v pohodě, šli jsme vždy raději na jistotu, bez rizika. Pouze jedna chyba nás posunula do II. ceny. Při navádění na dvě kachny byla tak nedočkavá, že vyrazila dříve než dostala povel. Takže jsme skončili celkově na 13. místě z 21 psů, KZVP za 130 bodů.  Máme určitě co zlepšovat, ale myslím, že Aura, ve svých dvou letech věku, má skvěle našlápnuto.

Musím zmínit i skvělou atmosféru a partu lidí, s kterými jsme se na zkouškách potkali. Už teď se těšíme na další setkání:-) 

18. července 2020 - Klubové lesní zkoušky KCHLS Kopidlno

Do Kopidlna, resp. do penzionu Bučický mlýn, jsme vyrazili už v pátek odpoledne, abychom nemuseli vyjíždět v sobotu brzy ráno, aby byla Aura na náročný den náležitě odpočinutá. Penzion znovu mohu jedině doporučit. Krásně prostředí mimo civilizaci, pejsci vítáni:-)

V sobotu si Aura vedla po celou dobu zkoušek náramně. Bez většího zaváhání zvládla náročné disciplíny jako šoulačku, práci na probarvené stopě, dohledávku a vlečku srstnaté, odložení i klid na stanovišti. Její práci na barvě hodnotil rozhodčí na čtyřku s hvězdičkou, jako jednu z nejlepších vůbec. A to ve velmi náročných terénech! Však také z 15 psů celé zkoušky došlo do závěru pouze 9 a pouze jeden v 1. ceně. Nás posunula do 2. ceny známka 2 z vyhledávání. Takže jsme oficiálně skončili na 4. místě se ziskem 242 bodů a s pocitem naprosté spokojenosti, že jsme to dali! 

Jakmile jsme zveřejnili výsledky, tak nás naše známá, paní J. Nešporová, upozornila na změnu v řádech, platnou od 11.2019, kde se pro vyhledávání stanovuje známka 2 jako limitní, ještě pro 1. cenu. Vůbec jsem si tuto skutečnost na zkouškách neuvědomil. Vznesl jsem proto den po zkouškách dotaz na organizátory zkoušek a ti mi dali za pravdu, s tím,že se stala chyba při celkovém vyhodnocení pořadí, za což se velmi omluvili a opravili výsledky. Takže nejen, že Auru posunuli do 1. ceny, ale zároveň ji vyhlásili jako vítěze zkoušek, s titulem CACT!!! O takovém výsledku se nám ani nesnilo. Moc děkujeme paní Nešporové za všímavost a upozornění :-) 

Úspěchem v této zkoušce Aura složila zároveň zkoušku z výkonu -  dosledování spárkaté zvěře.

Červenec 2020 - Trocha odpočinku :-)

Druhý týden v červenci jsme měli dovolenou, tak jsme se rozjeli podívat, jak se žije našim dvěma fenečkám z prvního odchovu Besince (Arabeska z Panisádku) a Máje (Aurelia z Panisádku). V 15 měsících se proměnily v krásné flatí slečny, jsou ve výcviku a už se těšíme, až se předvedou na nějaké výstavě. Následující dny jsme se s přáteli a našimi holkami vypravili do Beskyd, konkrétně do Apartmánů U Honzy v Pstruží, kousek za Čeladnou. Ubytování pro pejskaře můžu jedině doporučit, bylo perfektní. Strávili jsme v okolí pár hezkých dní běháním po kopcích, výstupem na Lysou horu a Skalku, návštěvou zříceniny hradu v Hukvaldech. Určitě se tam ještě vrátíme.

6. červenec 2020 - Oblastní výstava retrieverů Horka nad Moravou

Dnes jsme se rozjeli na Oblastní výstavu do Horky nad Moravou. Krom Aury jsme vzali prezentovat našeho odchovance 15 měsíců starého Alberta z Panisádku v mezitřídě. Byla to jeho první "dospělácká" výstava. Zvládl ji i v horku dobře a hlavně s pěkným hodnocením od rozhodčí Z. Jílkové se známkou výborný 2

Aura v třídě pracovní obdržela známku výborná 3.

27.-28. červen 2020 - Víkendový výcvik Vracov

Tento víkend jsme, pod vedení zkušených výcvikářů Mirka Vargy a jeho slovenského kolegy Janka, intenzivně trénovali a nacvičovali s Aurou disciplíny, které nás v nejbližší době čekají na zkouškách z výkonu. První den pracovala fantasticky, druhý už byla znát únava i vzhledem k teplému počasí. Přesto myslím, že jsme výborně připraveni na těžký červenec, kdy nás čekají klubové lesní zkoušky KLZ a Středočeský pohár - KPZ a KZVP.

21. červen 2020 - Klubové podzimní zkoušky Chlebovice

Tuto neděli jsme s Aurou absolvovali KPZ v Chlebovicích u Frýdku-Místku. Počasí nepřálo, celý den vydatně pršelo, na což jsme byli sice připraveni, ale absolutně jsme netušili, jak to zvládne Aura. Pravda, cvičili jsme i v nepříznivém počasí, ale tohle byl extrém. Měli jsme obavy, jak jí půjdou vlečky a ostatní pachové disciplíny, dále přinášení, protože zvěř byla totálně rozmáčená. Kupodivu ty nejtěžší disciplíny zvládla bravurně, i když při přinášení zvěře si několikrát trochu opravila úchop. Bohužel, celkem hloupá chyba při chůzi u nohy, nás poslala do 3. ceny. Nicméně zkoušky jsme i v takovém počasí zvládli a jsme zase o něco zkušenější. Čekají nás v následujícím měsíci další tři náročné zkoušky, takže doufáme, že dřinu při výcviku patřičně zúročíme :-)

7. červen 2020 - OVVR Traplice

Dnes máme další důvod k velké radosti, protože Aurelia z Panisádku (Mája), ve 14 měsících úspěšně složila v plném bodovém zisku (232 b.) zkoušky vloh - OVVR - v Traplicích. Byla moc šikovná a jsme na ni pyšní:-)

Gratulujeme majitelce Lence Rozsypálkové a doufáme, že to pro obě bude velká motivace pro další výcvik a rozvoj Májiných dovedností.

24. květen 2020 - OVVR Babice u Šternberka

Minulý rok v červnu jsme zkoušky vloh museli zrušit, protože Aura začala zrovna v termínu hárat. Udělali jsme tedy v září zkoušky z vodní práce retrieverů (KZVP) a tím splnili chovné podmínky, takže OVVR jsme už vlastně nepotřebovali. Nicméně na poslední chvíli jsme se přihlásili do Babic, protože jsme zjistili, že se zkoušek zúčasní i dva sourozenci Aury - Flavour a Kimi. Takže jsme to brali spíše jako sbírání dalších zkušeností a trénink v jiném prostředí, než na jaké jsme zvyklí. Momentálně se připravujeme na klubové podzimní a lesní zkoušky. Aura si ovšem poradila bravurně se všemi disciplínami a skončila s plným počtem bodů jako druhá ze 14 zúčastněných psů a jen to proto, že je dříve narozená než vítězka se stejným bodovým ziskem.

S disciplínami si poradili i Flavour a Kimi, oba prospěli. Takže CHS Čerešňa Lipov měla velmi úspěšnou neděli:-)

6. květen 2020 - Aurelia z Panisádku - rtg vyšetření

Dnes k nám ze Žlutavy doputovala skvělá zpráva. Aurelia (Mája), z našeho prvního odchovu, absolvovala v Brně u MVDr. Snášila v Brně, rgt vyšetření kyčlí a loktů s výborným výsledkem. Klouby má ukázkové - DKK A/A, DLK 0/0. Máme i s majitelkou Lenkou Rozsypálkovou ohromnou radost!

26. duben 2020 - Návštěva Arturka v Čeložnicích

V nedělní odpoledne jsme vyrazili s holkami do blízkých Čeložnic, na návštěvu našeho odchovance Artura z Panisádku. Udělali jsme si společnou procházku, završenou dlouhým blbnutím v místním rybníčku. Všichni tři se opravdu ve vodě dokonale vyřádili. Při cestě zpět, přes pole, se samozřejmě stihli vyválet v prachu, takže po příjezdu domů jsme museli do vody ještě jednou. Děkujeme majitelce, Janě Pavlušové s rodinou, za hezké odpoledne a lásku věnovanou Arturovi!

27. březen 2020 - Slavíme 1. narozeniny

Dnes slaví štěňátka z našeho prvního odchovu svoje 1. narozeniny. Přejeme moc a moc zdraví. Užívejte si radostí a lásky s vašimi páníčky, kterým strašně moc děkujeme za to, jak se o vás láskyplně starají a pečují.

23. února 2020 - společný trénink Ruprechtov 

Ihned po zimní dovolené na horách, jsme využili pozvání Katky Švarcové na společný výcvik do Ruprechtova. Tak jsme se zase po delším čase potkali se sourozenci Aury. Přijel Archie s Martinou, Kimi s Tomášem a bráchou Karlem, Katka vzala Flavour a Motion a my ještě Berny. Procvičili jsme dohledávku, marking, vlečky pernaté a zkusili šoulačku a klid na stanovišti. Začínáme se pomalu připravovat na další zkoušky, takže ve společných cvičeních budeme pokračovat.

2. února 2020 - DUO CACIB Brno

Authentic Love Čerešňa Lipov - Aura, třída otevřená, známka výborná 3. Výstavy se zúčastnil i náš odchovanec André z Panisádku. Od rakouské rozhodčí Hany Ahrens obdržel hodnocení velmi dobrý 3, ve třídě mladých. Je ještě trochu "nedodělaný" musí nabrat svalstvo a vypracovat figuru. Zatím získává zkušenosti, na další výstavě už to bude určitě výborná :-)

25. a 26. ledna 2020 - IDS Nitra - CACIB FCI

S Aurou jsme absolvovali mezinárodní výstavu psů v Nitře. V sobotu jí rozhodčí Tesics György (HU) udělil známku velmi dobrá 1 v třídě pracovní. V neděli dostala v třídě střední od slovenského rozhodčího Tibora Havelky hodnocení výborná 1, ovšem bez titulu CAC. Takže na slovenský šampionát ještě musíme počkat.

11. ledna 2020 - XV. Brněnská národní výstava psů 

Dnes získala na Národní výstavě v Brně Authentic Love Čerešňa Lipov - Aura - od rozhodčí Ing. J. Jindřichovské ocenění Výborná 1, CAC. Je momentálně ve skvělé výstavní kondici, tak snad jí to vydrží :-)

23. listopadu 2019 - Návštěva posledních dvou brášků z vrhu "A" na Vysočině

Konečně jsme se dostali i za posledními flatími kluky z vrhu "A". Tentokrát jsme se vypravili na Vysočinu k Třebíči, kde jsme nejprve navštívili manžele Novotné, na jejich farmě, kteří kromě "našeho" Andrého chovají ještě další dva flaty a děvět fríských koní!!! Lásku ke koním si vytvořil i Antík (tak Andrému říkají), jak se sami můžete přesvědčit na videu. Myslím, že je v dobré společnosti:-)

Poté jsme přejeli kousek k Želetavě, kde u Slavíků bydlí Alfréd. I on má milou společnost mladé psí holky Sašenky, se kterou se určitě nenudí. 

Přesvědčili jsme se, že o naše štěňátka je dobře postaráno, mají skvělou péči a lásku všech majitelů, za což jim chci upřímně poděkovat. Doufáme taky, že jsme se neviděli naposled a že se dále při různých příležitostech budeme potkávat a sledovat, jak štěnda rostou do krásy.

2. listopadu 2019 - Návštěva Arinky v Dolanech

Dnešní "dušičkový" den jsme opět zavítali na návštěvu jednoho štěňátka z našeho prvního vrhu - a sice Astrid z Panisádku (Arinka) do Dolan u Olomouce. Je to poslední fenečka, kterou jsme ještě neviděli, tak jsme se těšili, jak bude vypadat. Je moc krásná a klidná a dělá majitelům jen samou radost. Moc jim děkujeme za péči a lásku, kterou Arince věnují.

26. a 27. října 2019 - Bratislava Danube Cacib

Na mezinárodní výstavě v Bratislavě jsme dosáhli hezkého úspěchu. V sobotu se prezentoval náš odchovanec Albert (7 měsíců), na své vůbec první výstavě a hned úspěšně. Aura (16 měsíců) zabodovala v obou dnech a získala svůj první CAC.

26.10. - rozhodčí Bojan Mataković (HR)  

Albert z Panisádku, třída dorostu - velmi nadějný 1 

Authentic Love Čerešňa Lipov (Aura), třída střední - výborná 3

27.10. - rozhodčí Hana Ahrens (AT)

Authentic Love Čerešňa Lipov (Aura), třída střední - výborná 1, CAC

Cestou z bratislavské výstavy, jsme se v sobotu zastavili v Trnavě, podívat se jak nám roste další naše holčička z vrhu "A" - Agáta z Panisádku (7 měsíců). Strávili jsme s ní, Lilou (její tříletá kamarádka labradorka) a našimi pejsany krásnou podzimní procházku. Majitelé se o ni starají krásně a s láskou, což jim Agátka vrací svou oddaností a velkým flatím srdcem.

20. října 2019 - návštěva štěňátek

Konečně se nám naskytl volnější víkend, tak jsme oslovili některé majitele našich půlročních štěňátek, abychom je navštívili a potěšili se s nimi. Štěňata už jsou velká a rostou do krásy. Strávili jsme spolu velmi krásné a naplněné nedělní odpoledne. Už se těšíme, až se vypravíme za ostatními.

5. října 2019 - Klubová výstava KCHLS Praha Džbán

V sobotním sychravém a deštivém počasí jsme absolvovali klubovku v pražském kempu Džbán. Aura (Authentic Love Čerešňa Lipov) se naposled vystavovala ve třídě mladých, kde byla největší konkurence ze všech tříd a sice 13 jedinců. O to víc nás asi všechny překvapilo posouzení rakouské rozhodčí Susanne Höger, která výbornou udělila pouze prvním čtyřem fenám v pořadí. Ostatních devět, včetně Aury i její sestry Flavour, ohodnotila známkou velmi dobrá! Trošku hořkou příchuť jsme si alespoň vylepšili vynikajícím úspěchem jejich brášky Kimiho (Always Happy Čerešňa Lipov), který získal V1, CAJC, BOJ, BIS junior, čili v juniorech vyhrál celou výstavu - a to byl předveden vůbec poprvé!!! 

Výborného výsledku dosáhli také rodiče Aury, Flavour a Kimiho:

matka Arwen Tia Vrbovecké stráně - V1, CAC,  otec Caci´s Dark Chocolate of Love - V1, CAC, Vítěz Prahy, BOS a BIS - vítěz celé výstavy!!!

20. - 22. září 2019 - víkend v Javorníkách

Krásný víkend babího léta jsme strávili s našimi holkami na čerstvém vzduchu v Javorníkách. V sobotu jsme šlapali hřebenovku Čertov - Portáš - Malý Javorník - Kohútka a v neděli jsme navštívili ve Velkých Karlovicích Kyčerku, Podťaté a Tísňavy. Pro ty, kdo cestují s pejsky, musím zmínit a vřele doporučit ubytování. Nocovali jsme v hotelu Javorník v Čertově v obci Lazy pod Makytou, ve slovenské části Javorníků. Pokoje velké, výtah, výborné jídlo a velmi milý a vstřícný personál. Pejsci mohli kamkoli, cena 5 Euro za psa a noc. Myslím, že se tam ještě rádi vrátíme.

15. září 2019 - Klubové zkoušky vodní práce retrieverů - KZVP CACT v Čelákovicích

V neděli jsme se zúčastnili s oběma fenkami klubových "vodek" v Čelákovicích - Sedlčánkách. Aura, kterou vedla Bohdanka, ve svých patnácti měsících, jako nejmladší, zvládla zkoušky výborně, až na pár maličkostí, které nás posunuly do 2. třídy se ziskem 122 bodů. První nám unikla pouze o 7 bodů. Aurinka tím pádem splnila další krok k uchovnění a složila zkoušku z výkonu, takže je nyní lovecky upotřebitelná.

Bernadettka, bohužel, z části mojí chybou, vypadla. Takže už víme, že riskovat, pro lepší bodový zisk, se nevyplácí a je vhodnější jít na jistotu. 

Příště natrénujeme ještě líp a doufám, že se budeme ucházet o umístění na bedně:-)

8. září 2019 - Klubová výstava RK v Horce nad Moravou 

Druhý víkendový den jsme se rozjeli na klubovku do Horky nad Moravou. Tady bylo zástupců plemene nesrovnatelně víc, potkali jsme se s téměř celou naší flatí rodinou. Náš kruh posuzovala skvělá rozhodčí K. Nieminen z Finska, mimochodem chovatelka flatů. Její hodnocení bylo vysoce profesionální, obsáhlé a spravedlivé. O to víc si ceníme vynikajících výsledků, kterých všichni dosáhli:

Authentic Love Čerešňa Lipov (Aura) - výborná 4

Active Flavour Čerešňa Lipov (sestřička Aury) - výborná 1, CAJC, BOJ, BIS junior !!!

Arwen Tia Vrbovecké stráně (mamina Aury) - výborná 1, CAC, CC, vítěz Horky, BOB, res. BIS !!!

Caci´s Dark Chocolate of Love (otec Aury) - výborný 1, CAC, CC, vítěz Horky, BOS

Gargamel Oasis of Peace (otec našich štěňátek) - výrobný 2, res. CAC

7. září 2019 - Národní výstava Floracanis Olomouc

Po delší době jsme vyrazili s Aurou sbírat výstavní zkušenosti, tentokrát na Národní výstavu do Olomouce. Ve třídě mladých se zapsaly pouze dvě fenky FCR. Rozhodčí Tibor Havelka (SK) měl drobné výhrady k Auře, která se mu zdála v některých partiích ještě nedodělaná, proto obdržela známku velmi dobrá 2. Paradoxem ovšem byl zákaz používání pamlsků při předvádění, což je u retrieverů, zvlášť mladých, velký problém. Podle toho to také v kruhu vypadalo:-(

15. srpna 2019 - RTG vyšetření Brno

Dnes naše Aura (Authentic Love Čerešňa Lipov) absolvovala rtg vyšetření displazie kloubů na Veterinární klinice MVDr. Snášila v Brně s vynikajícím výsledkem - DKK A/A, DLK 0/0, luxace patel 0/0, čímž nám udělala ohromnou radost, protože splnila první podmínku uchovnění!

25. květen - Klubová výstava RK Brno - Žebětín

V sobotu se konala klubová výstava v Brně - Žebětíně. Výborná zpráva je, že se skvěle umístily všechny dcery Luckyho (Dark Chocolate of Love Caci´s) ve třídě mladých. Aura od rozhodčí Ann-Christin Johansson dostala V3 a krásný posudek.

13. dubna 2019 - MVP České Budějovice

V sobotu jsme se s Aurou zúčastnili Mezinárodní výstavy psů v Českých Budějovicích. Odnesli jsme si první "výbornou" v juniorské třídě. od rozhodčí MUDr. Evy Felszéghyové.

10. duben 2019 - výcvik Bosonohy

Přestože většinu času nám zabírá péče o štěňata, nezapomínáme s Aurou a sourozenci ani na výcvik. Začali jsme dělat aporty se zvěří. Aura se rychle učí a vše zvládá velmi dobře.

24. březen 2019 - 60. den březosti Bernadettky

Termín porodu se blíží mílovými kroky, vrcholí veškeré přípravy, nainstalovali jsme porodní bednu do jedné koupelny, takže se změnila v malý porodní sál. Bernadettka okamžitě pochopila, pro koho je připravená a hned se seznamovala se s novým pelíškem. Praktikujeme s ní už jen velmi krátké vycházky, aby byla pořád v přiměřené aktivitě. Počasí nám dopřálo nachytat teplo a pár slunečních paprsků pro štěňátka. Tak zbývá už jen čekat. Držte nám palce, ať vše dobře dopadne!!!

9. březen 2019 - výcvik s Mirkem Vargou v Brně

Od začátku roku téměř každý víkend jezdíme s Aurou na lovecký výcvik k Mirkovi Vargovi do Brna. Od základní poslušnosti se pomalu dostáváme k náročnějším úkolům, jako je aport parforsní metodou. Při nácviku se pravidelně Aura schází i se sourozenci - Archi, Motion, Flavour, Kimi. Všichni dělají obrovské pokroky, z čehož máme obrovskou radost. Jen tak dále!

Společné únorové focení

23. února 2019 - Slovenská Elitná výstava šteniat Bratislava

Zúčastnili jsme se s Aurou mezinárodní výstavy štěňat všech plemen. Od rozhodčího (p.Želko Lozić ze Srbska) dostala známku VN 1, s titulem Slovak Elite Puppy Winner. Byla to její poslední  "štěněcí" výstava, příště už bude nastupovat za juniory v třídě mladých.

25. ledna 2019 - Máme nakryto!!!

9. ledna jsme u Bernadettky objevili první znaky začínajícího hárání. V pondělí 21. ledna, dvanáctý den, jsme jeli na první test progesteronu. Výsledkem byla hodnota 1,6 ng/ml, takže počátek hormonálních změn. Ve čtvrtek 24. ledna byla hodnota ranního testu 11,9 ng/ml, tak jsme se odpoledne rozjeli do Frýdku-Místku na krytí za Kingem Bětky Vrublové. Druhý den, v pátek 25. ledna, jsme krytí zopakovali. Teď už se jen modlíme, aby to do třetice vyšlo a my se mohli těšit na štěňátka.

12. ledna 2019 Hanácká národní výstava psů Brno 

V sobotu jsme se zúčastnili Hanácké výstavy v kategorii dorostu. Potkali jsme se tu i s dvěma sourozenci z vrhu, Artem a Flavour - ta v nesoutěžní roli pozorovatele:-)                                      Art získal od slovenské rozhodčí, paní Ludmily Fintorové, krásné ocenění VN1, Aura VN2.            Už se těšíme na další výstavy.

9. prosinec 2018 - adventní společný výcvik

Dnes jsme se opět potkali v Ruprechtově na společném výcviku štěňat, kterým zanedlouho bude půl roku. Zopakovali jsme poslušnost a dostali instrukce, jak trénovat aport. Po výcviku si Aura i Berny zablbly tak, že jsme je doma museli vykoupat, aby mohli vůbec dovnitř. Pro Aurinku to bylo vůbec první mytí a tak vysílená po náročném dni, usnula na sedačce, i když na ni nesmí. Pro tentokrát jsme byli tolerantní:-)

10. listopad 2018 - Auřina výstavní premiéra

Dnes měla Aurinka, i za doprovodu Bernadetty, svoji výstavní premiéru. Zúčastnili jsme se oblastní klubovky v Kelči, v kategorii štěňat, s krásným posudkem a hodnocením VN2 od pana rozhodčího Pavla Šulcka. Aura všechno zvládla a i přes nekonečné, šestihodinové čekání, které si krátila poznáváním nových psích kamarádů, se předvedla velmi pěkně. 

13. říjen 2018 - společný výcvik

Tuto krásnou podzimní sobotu jsme se, s čtyřměsíční Aurou, zúčastnili v Ruprechtově společného výcviku základní poslušnosti, spolu se sourozenci z vrhu a některými dospělými flaty. Vzali jsme s sebou i Berny. Štěňata si to určitě pěkně užila a byla moc šikovná. Takže se budeme těšit na pokračování.

22. srpen 2018

Během 14 dní jsem se skamarádila s Berny, absolvovala očkování a přibrala skoro tři kila.

6. srpen 2018 

První fotky Aurinky po aklimatizaci v novém prostředí na naší zahradě.

5. srpen 2018 Aurinka v novém domově

V neděli ráno jsme si přijeli do Ruprechtova pro naši fenečku. Láskyplně se rozloučila se sourozenci a maminkou Arwen, která jí udělila poslední výchovnou lekci a vydali jsme se na cestu. Po příjezdu domů se ihned musela seznámit s naší Bernadettou a novým prostředím. Myslím, že to zvládla na výbornou, ani v noci netesknila. Takže doufám, že se jí u nás bude líbit. 

29. červenec 2018 

Dnešní den je pro naši chovatelskou stanici velmi významný. Jak jsem již předeslal, po neúspěchu s vlastním vrhem štěňátek, jsme se rozhodli pořídit další fenečku pro chov a kámošku pro Berny. Ve výběru CHS jsem měl od začátku jasno. Proto, když jsem se dozvěděl, že Katka Švarcová, z CHS Čerešňa Lipov, plánuje s její Arwen první "snový" vrh, hned jsem ji oslovil a byl nesmírně šťastný, že jsem si holčičku mohl zarezervovat. 

Štěňátka se narodila 13. června - 7 pejsků a 5 feneček, vše proběhlo v pořádku a všichni, včetně maminy (Arwen Tia Vrbovecké stráně), se těší dobrému zdraví a je radost pozorovat, jak se mají k světu a rostou jako z vody.

Musím, samozřejmě, zmínit i hrdého otce tohoto krásného vrhu. Je jím vynikající pes Bětky Vrublové, "Lucky" (Caci´s Dark Chocolate of Love), z chovatelské stanice Oasis of Peace.

No a právě dnes nastal ten dlouho očekávaný den "D", kdy jsme si přijeli z těch pěti krásných psích holčiček vybrat tu naši. Rozhodování nebylo vůbec snadné, protože každá měla svoje kouzlo, ale nakonec jsme zvolili žlutou slečnu. Už se moc těšíme, jak si ji za týden přivezeme k nám domů:-)

Budeme jí říkat AURA


25. únor 2018

Bernadettka dnešní den, v plném zdraví, kráse a skvělé kondici oslavila své 4. narozeniny. Gratulujeme i ostatním sourozencům vrhu "B" z CHS Falaksa.

4.-5.11.2017 Mezinárodní výstava psů všech plemen Prague Expo Dog

Tento víkend jsme se zúčastnili dvoudenní mezinárodní výstavy v Praze. Byla to naše první letošní výstava a také první v pracovní třídě. Chtěli jsme v tomto roce absolvovat i klubovky a ostatní akce, ale vzhledem k tomu, že Berny měla od ultrazvukového vyšetření hodně vyholenou srst na boku, museli jsme čekat až doroste a bude mít opět exteriér hodný prezentace.

Sobota 4.11.2017

V konkurenci čtyř fen jsme skončili sice s výsledkem výborná 4, ale přesto s krásným posudkem od švédské rozhodčí Cariny Östman: překrásná dlouhá hlava a výraz, výborný krk a horní linie, výborná ramena, nadloktí poněkud strmější, výborné zadní úhlení, výborný trup, síla kostry a kvalita srsti. Pouze v pohybu našla pár chyb: úzký pohyb zadních končetin, poněkud rozvolněný pohyb předních končetin, pěkný pohyb ze strany, výborná povaha.

Neděle 5.11.2017

Druhý den výstavy už jsme tak spokojeni nebyli. Finské rozhodčí Vivece Lahokoski se zdála Bernadetta příliš velká s tím, že ztrácí trochu typ plemene a ohodnotila ji známkou velmi dobrá 3. Ovšem opět vyzvedla její hlavu, dobrý krk, dobře tvarovaný hrudník, kostru, krásnou srst a dobrý paralelní pohyb zezadu. Tak snad příště zabodujeme líp. :-)

Rozmary počasí na přelomu roku

První fotky jsme pořídili na Štědrý den, kdy jsme si udělali krásnou zimní procházku. Ve čtvrtek 29.12. to vypadalo, že je tady jaro a na Nový rok nám zase hezky přimrzlo.

Říjen 2016 podzimní focení 

Využili jsme ještě posledních krásných říjnových dní k nafocení Bernadetty při výcviku, jak na suchu, tak i ve vodě.

Klubové podzimní zkoušky RK Ježov 10.9.2016

Berny prospěla s 197 body v III. ceně (nos 4) a obstála pro loveckou upotřebitelnost. Škoda jedné pokažené disciplíny, mohli jsme být v ceně první. Ale tak už to chodí, to co naprosto ovládáte, zpackáte a na co si nevěříte, naopak dopadne výborně. Hlavně že to máme!!!

OVVR Březolupy 5.6.2016

V rámci výcviku a přípravy na KPZ jsme si ještě jednou zopakovali zkoušky OVVR v Březolupech u Evy Hromádkové s výsledkem 185 bodů v II. ceně.

Národní výstava psů Ostrava 9.4.2016

Na výstavě jsme se potkali se sestřičkou z vrhu Berenicou Miou. Obě holky ve své kategorii uspěly a udělaly nám velkou radost - Berenica V2, res. CAC, Bernadetta V1, CAC. Rozhodčí MVDr. J. Bendová.

Mezinárodní výstava psů Duo Danube Bratislava 22.8.2015

Při nádherném počasí, v krásném prostředí petržalského závodiště jsme zabodovali s pěknou známkou V2. Rozhodčí M. Kašpar.

Mezinárodní výstava psů Intercanis Brno 27.6.2015

Z brněnského výstaviště jsme si odnesli známku V4 z mezitřídy. Rozhodčí J. Smojver- Selimovic

Oblastní výstava psů všech plemen Náměšť na Hané 13.6.2015

I přes hrozné horko a celý den na slunci nám Berny udělala velkou radost. Získala známku V1 a titul Oblastní vítěz. Rozhodčí M. Kašpar. Navíc jsme se potkali s pejsany a páníčky ze zkoušek a výcviku od Evy Hromádkové.

OVVR Březolupy 7.6.2015

Naše první zkoušky dopadly i přes lehkou zdravotní indispozici Bernadetty před termínem, kdy jsme 14 dní nemohli provádět ostrý výcvik, ještě relativně dobře - 160 bodů III.cena. 

Klubová výstava retrieverů Konopiště 30.5.2016

Ve velké konkurenci 13 fen a naposled ve třídě mladých jsme se umístili v první sedmičce se známkou výborná bez pořadí. Rozhodčí P. Stanley (GB).

Klubová výstava všech plemen v KCHLS Humpolec 9.5.2015

Na klubovce vystavovala i naše chovatelka Pavlína Marková bráchu Bernadetty, Billyho. Oba shodně obdrželi známku výborný ve třídě mladých. Rozhodčí K. Bala (SRB)

Mezinárodní výstava psů Duo Cacib Brno 8.2.2015

Na výstavě v Brně se sešla smečka z jednoho vrhu - Bernadetta V4, Belinda V2 a Billy V3 ve třídě mladých a jejich starší brácha Artuš V1, CAC v třídě otevřené. Rozhodčí Z. Konderla (PL)

Konec roku 2014

V době svátečního volna jsme se Bernadetce věnovali, jak jen to bylo možné. Tady jsme vyrazili na dlouhou štědrodenní a silvestrovskou procházku.

Klubová výstava RK CZ Oslavany 21.9.2014

Naše první výstava, kde Bernadetta spolu se sestřičkou Belindou zjišťovali, jak to vůbec na velkých akcích chodí. Páníčci také sbírali první zkušenosti. Nicméně známky VN3 a VN4 ve třídě dorostu od rozhodčí L. Jones (UK) předpovídají slibný rozjezd "kariéry" obou psích slečen. 

Prázdniny 2014

Pátý a šestý měsíc života Bernadetty - začínáme s výcvikem na cvičáku.


Konec května 2014

Berny má tři měsíce a roste z ní pěkná provokatérka a rošťanda, ničemu a nikomu nedá pokoj. Už přišla i na to, že má zuby.

8.5.2014 - už mám deset týdnů

Bernadettka se už naprosto aklimatizovala a pomalu se seznamuje s ostatními obyvateli naší domácnosti. Myslím, že brzo bude chtít šéfovat.

Den "D" pro Bernadettku - loučení 18.4.2014

Dnes se Berny naposled proběhla se sourozenci, cucla si poslední kapku mléka od maminky a vyrazila na dalekou cestu do nového domova. Po příjezdu dlouho a neúnavně prozkoumávala neznámá místa. Odpočinek si pak náležitě vychutnala.  Doufáme, že se jí u nás bude líbit!

Naše první setkání v Zachrašťanech 22.3.2014

Dnes jsme poprvé zavítali k paní Markové do chovatelské stanice Falaksa, abychom si vybrali naše štěňátko. Všechna byla nádherná, ale nějak víc nám do oka padla tato krásná fenečka. Jakmile jsme ji vzali do náručí, bylo rozhodnuto!

Naše první fenka-kříženec LR a FCR - BONYNKA (2001 - 2013)