Novinky

11. ledna 2020 - XV. Brněnská národní výstava psů 

Dnes získala na Národní výstavě v Brně Authentic Love Čerešňa Lipov - Aura - od rozhodčí Ing. J. Jindřichovské ocenění Výborná 1, CAC. Je momentálně ve skvělé výstavní kondici, tak snad jí to vydrží :-)

9. ledna 2020 - Vyšetření dědičných očních vad

Dnes jsme nechali na oční klinice v Brně u MVDr. Pavly Trnkové vyšetřit Bernadettu na dědičná oční onemocnění. S radostí vám můžeme sdělit, že má oči v pořádku, prosté dědičných vad, včetně goniodisplasie. 

6. ledna 2020 - Aura se stala chovnou fenou

Tři králové nám přinesli krásnou zprávu. Authentic Love Čerešňa Lipov - Aura splnila veškeré podmínky pro uchovnění a stává se tedy chovnou fenou pod registračním číslem FCR/KV/13/19. Ona teda splnila podmínky už v říjnu, kdy získala poslední potřebné hodnocení V1, CAC na výstavě, ale museli jsme s žádostí počkat na 13. prosince, kdy dovršila 18 měsíců, od kterých se chovnost může uznat. Máme ohromnou radost!

Do nového roku 2020 si hlavně přejeme, aby nám Berny na jaře nadělila krásná hnědá štěňátka. Momentálně vybíráme ženicha, tak držte palce! 

23. listopadu 2019 - Návštěva posledních dvou brášků z vrhu "A" na Vysočině

Konečně jsme se dostali i za posledními flatími kluky z vrhu "A". Tentokrát jsme se vypravili na Vysočinu k Třebíči, kde jsme nejprve navštívili manžele Novotné, na jejich farmě, kteří kromě "našeho" Andrého chovají ještě další dva flaty a děvět fríských koní!!! Lásku ke koním si vytvořil i Antík (tak Andrému říkají), jak se sami můžete přesvědčit na videu. Myslím, že je v dobré společnosti:-)

Poté jsme přejeli kousek k Želetavě, kde u Slavíků bydlí Alfréd. I on má milou společnost mladé psí holky Sašenky, se kterou se určitě nenudí. 

Přesvědčili jsme se, že o naše štěňátka je dobře postaráno, mají skvělou péči a lásku všech majitelů, za což jim chci upřímně poděkovat. Doufáme taky, že jsme se neviděli naposled a že se dále při různých příležitostech budeme potkávat a sledovat, jak štěnda rostou do krásy.

2. listopadu 2019 - Návštěva Arinky v Dolanech

Dnešní "dušičkový" den jsme opět zavítali na návštěvu jednoho štěňátka z našeho prvního vrhu - a sice Astrid z Panisádku (Arinka) do Dolan u Olomouce. Je to poslední fenečka, kterou jsme ještě neviděli, tak jsme se těšili, jak bude vypadat. Je moc krásná a klidná a dělá majitelům jen samou radost. Moc jim děkujeme za péči a lásku, kterou Arince věnují.

26. a 27. října 2019 - Bratislava Danube Cacib

Na mezinárodní výstavě v Bratislavě jsme dosáhli hezkého úspěchu. V sobotu se prezentoval náš odchovanec Albert (7 měsíců), na své vůbec první výstavě a hned úspěšně. Aura (16 měsíců) zabodovala v obou dnech a získala svůj první CAC.

26.10. - rozhodčí Bojan Mataković (HR)  

Albert z Panisádku, třída dorostu - velmi nadějný 1 

Authentic Love Čerešňa Lipov (Aura), třída střední - výborná 3

27.10. - rozhodčí Hana Ahrens (AT)

Authentic Love Čerešňa Lipov (Aura), třída střední - výborná 1, CAC

Cestou z bratislavské výstavy, jsme se v sobotu zastavili v Trnavě, podívat se jak nám roste další naše holčička z vrhu "A" - Agáta z Panisádku (7 měsíců). Strávili jsme s ní, Lilou (její tříletá kamarádka labradorka) a našimi pejsany krásnou podzimní procházku. Majitelé se o ni starají krásně a s láskou, což jim Agátka vrací svou oddaností a velkým flatím srdcem.

20. října 2019 - návštěva štěňátek

Konečně se nám naskytl volnější víkend, tak jsme oslovili některé majitele našich půlročních štěňátek, abychom je navštívili a potěšili se s nimi. Štěňata už jsou velká a rostou do krásy. Strávili jsme spolu velmi krásné a naplněné nedělní odpoledne. Už se těšíme, až se vypravíme za ostatními.

12. října 2019 - MVP České Budějovice

Svého premiérového výstavního úspěchu dosáhl náš odchovanec André z Panisádku na Mezinárodní výstavě psů v Českých Budějovicích. Ve třídě dorostu (6 měsíců) byl ohodnocen známkou velmi nadějný 1. Gratulujeme a zároveň děkujeme za péči Monice Novotné.

5. října 2019 - Klubová výstava KCHLS Praha Džbán

V sobotním sychravém a deštivém počasí jsme absolvovali klubovku v pražském kempu Džbán. Aura (Authentic Love Čerešňa Lipov) se naposled vystavovala ve třídě mladých, kde byla největší konkurence ze všech tříd a sice 13 jedinců. O to víc nás asi všechny překvapilo posouzení rakouské rozhodčí Susanne Höger, která výbornou udělila pouze prvním čtyřem fenám v pořadí. Ostatních devět, včetně Aury i její sestry Flavour, ohodnotila známkou velmi dobrá! Trošku hořkou příchuť jsme si alespoň vylepšili vynikajícím úspěchem jejich brášky Kimiho (Always Happy Čerešňa Lipov), který získal V1, CAJC, BOJ, BIS junior, čili v juniorech vyhrál celou výstavu - a to byl předveden vůbec poprvé!!! 

Výborného výsledku dosáhli také rodiče Aury, Flavour a Kimiho:

matka Arwen Tia Vrbovecké stráně - V1, CAC,  otec Caci´s Dark Chocolate of Love - V1, CAC, Vítěz Prahy, BOS a BIS - vítěz celé výstavy!!!

20. - 22. září 2019 - víkend v Javorníkách

Krásný víkend babího léta jsme strávili s našimi holkami na čerstvém vzduchu v Javorníkách. V sobotu jsme šlapali hřebenovku Čertov - Portáš - Malý Javorník - Kohútka a v neděli jsme navštívili ve Velkých Karlovicích Kyčerku, Podťaté a Tísňavy. Pro ty, kdo cestují s pejsky, musím zmínit a vřele doporučit ubytování. Nocovali jsme v hotelu Javorník v Čertově v obci Lazy pod Makytou, ve slovenské části Javorníků. Pokoje velké, výtah, výborné jídlo a velmi milý a vstřícný personál. Pejsci mohli kamkoli, cena 5 Euro za psa a noc. Myslím, že se tam ještě rádi vrátíme.

15. září 2019 - Klubové zkoušky vodní práce retrieverů - KZVP CACT v Čelákovicích

V neděli jsme se zúčastnili s oběma fenkami klubových "vodek" v Čelákovicích - Sedlčánkách. Aura, kterou vedla Bohdanka, ve svých patnácti měsících, jako nejmladší, zvládla zkoušky výborně, až na pár maličkostí, které nás posunuly do 2. třídy se ziskem 122 bodů. První nám unikla pouze o 7 bodů. Aurinka tím pádem splnila další krok k uchovnění a složila zkoušku z výkonu, takže je nyní lovecky upotřebitelná.

Bernadettka, bohužel, z části mojí chybou, vypadla. Takže už víme, že riskovat, pro lepší bodový zisk, se nevyplácí a je vhodnější jít na jistotu. 

Příště natrénujeme ještě líp a doufám, že se budeme ucházet o umístění na bedně:-)

14. září 2019 - návštěva Arga v Praze

Cestu do Čelákovic, na zkoušky z vodních prací, jsme si zpříjemnili návštěvou našeho odchovance Arga z Panisádku v Praze - Ruzyni u Šmídových. Je to teď takové dlouhonohé pětiměsíční vyžle:-), které se zase ohromně vyblblo s Aurou. Máma Berny byla jen v roli pozorovatelky. Těšíme se na další setkání, možná už za necelý měsíc na klubové výstavě KCHLS v pražském Džbánu.

8. září 2019 - Klubová výstava RK v Horce nad Moravou 

Druhý víkendový den jsme se rozjeli na klubovku do Horky nad Moravou. Tady bylo zástupců plemene nesrovnatelně víc, potkali jsme se s téměř celou naší flatí rodinou. Náš kruh posuzovala skvělá rozhodčí K. Nieminen z Finska, mimochodem chovatelka flatů. Její hodnocení bylo vysoce profesionální, obsáhlé a spravedlivé. O to víc si ceníme vynikajících výsledků, kterých všichni dosáhli:

Authentic Love Čerešňa Lipov (Aura) - výborná 4

Active Flavour Čerešňa Lipov (sestřička Aury) - výborná 1, CAJC, BOJ, BIS junior !!!

Arwen Tia Vrbovecké stráně (mamina Aury) - výborná 1, CAC, CC, vítěz Horky, BOB, res. BIS !!!

Caci´s Dark Chocolate of Love (otec Aury) - výborný 1, CAC, CC, vítěz Horky, BOS

Gargamel Oasis of Peace (otec našich štěňátek) - výrobný 2, res. CAC

7. září 2019 - Národní výstava Floracanis Olomouc

Po delší době jsme vyrazili s Aurou sbírat výstavní zkušenosti, tentokrát na Národní výstavu do Olomouce. Ve třídě mladých se zapsaly pouze dvě fenky FCR. Rozhodčí Tibor Havelka (SK) měl drobné výhrady k Auře, která se mu zdála v některých partiích ještě nedodělaná, proto obdržela známku velmi dobrá 2. Paradoxem ovšem byl zákaz používání pamlsků při předvádění, což je u retrieverů, zvlášť mladých, velký problém. Podle toho to také v kruhu vypadalo:-(

15. srpna 2019 - RTG vyšetření Brno

Dnes naše Aura (Authentic Love Čerešňa Lipov) absolvovala rtg vyšetření displazie kloubů na Veterinární klinice MVDr. Snášila v Brně s vynikajícím výsledkem - DKK A/A, DLK 0/0, luxace patel 0/0, čímž nám udělala ohromnou radost, protože splnila první podmínku uchovnění!

4. - 7. červenec 2019

Prodloužený sváteční víkend jsme příjemně strávili i s holkama v Krkonoších. Pro Auru to byl první takový delší výlet mimo domov. Ze základny ve Strážném jsme vyráželi do okolí. První den jsme pokořili Sněžku, druhý pramen Labe z Horních Miseček. Počasí nám přálo, Aura i Berny si to užily, hlavně všechny pramínky a potůčky po cestě. Už se těšíme na další výšlapy.

Červen 2019

Celý červen se ještě nesl v duchu úklidu a vzpomínek na krásné chvíle se štěňaty. Ani jsme se nenadáli a 13. června jsme slavili 1. rok života naší Aurinky - Authentic Love Čerešňa Lipov. Mimo jiné dostala k prvním narozeninám také dárek v podobě toho, že se stala dospělou holkou - začala nám poprvé hárat. Tím nám ovšem trochu zkomplikovala situaci, protože jsme byli přihlášeni na OVVR do Traplic. Tak jsme zkoušky i následující brněnskou výstavu Intercanis odpískali. Vlohy nás mrzí, protože na ně byla celkem dobře připravená. Co se dá dělat, zkusíme nějaký pozdější termín. Hlavně, že je zdravá a krásná, stejně jako všichni sourozenci!!! Tak přejeme vše nejlepší!

25. květen - Klubová výstava RK Brno - Žebětín

V sobotu se konala klubová výstava v Brně - Žebětíně. Výborná zpráva je, že se skvěle umístily všechny dcery Luckyho (Dark Chocolate of Love Caci´s) ve třídě mladých. Aura od rozhodčí Ann-Christin Johansson dostala V3 a krásný posudek.

13. dubna 2019 - MVP České Budějovice

V sobotu jsme se s Aurou zúčastnili Mezinárodní výstavy psů v Českých Budějovicích. Odnesli jsme si první "výbornou" v juniorské třídě. od rozhodčí MUDr. Evy Felszéghyové.

10. duben 2019 - výcvik Bosonohy

Přestože většinu času nám zabírá péče o štěňata, nezapomínáme s Aurou a sourozenci ani na výcvik. Začali jsme dělat aporty se zvěří. Aura se rychle učí a vše zvládá velmi dobře.

24. březen 2019 - 60. den březosti Bernadettky

Termín porodu se blíží mílovými kroky, vrcholí veškeré přípravy, nainstalovali jsme porodní bednu do jedné koupelny, takže se změnila v malý porodní sál. Bernadettka okamžitě pochopila, pro koho je připravená a hned se seznamovala se s novým pelíškem. Praktikujeme s ní už jen velmi krátké vycházky, aby byla pořád v přiměřené aktivitě. Počasí nám dopřálo nachytat teplo a pár slunečních paprsků pro štěňátka. Tak zbývá už jen čekat. Držte nám palce, ať vše dobře dopadne!!!

9. březen 2019 - výcvik s Mirkem Vargou v Brně

Od začátku roku téměř každý víkend jezdíme s Aurou na lovecký výcvik k Mirkovi Vargovi do Brna. Od základní poslušnosti se pomalu dostáváme k náročnějším úkolům, jako je aport parforsní metodou. Při nácviku se pravidelně Aura schází i se sourozenci - Archi, Motion, Flavour, Kimi. Všichni dělají obrovské pokroky, z čehož máme obrovskou radost. Jen tak dále!

Společné únorové focení

25. února 2019  Bernadettka oslavila 5. narozeniny

Přejeme hlavně pevné zdraví a hodně krásných zážitků se svými páníčky a to i všem sourozencům!!!

23. února 2019 - Slovenská Elitná výstava šteniat Bratislava

Zúčastnili jsme se s Aurou mezinárodní výstavy štěňat všech plemen. Od rozhodčího (p.Želko Lozić ze Srbska) dostala známku VN 1, s titulem Slovak Elite Puppy Winner. Byla to její poslední  "štěněcí" výstava, příště už bude nastupovat za juniory v třídě mladých.

25. ledna 2019 - Máme nakryto!!!

9. ledna jsme u Bernadettky objevili první znaky začínajícího hárání. V pondělí 21. ledna, dvanáctý den, jsme jeli na první test progesteronu. Výsledkem byla hodnota 1,6 ng/ml, takže počátek hormonálních změn. Ve čtvrtek 24. ledna byla hodnota ranního testu 11,9 ng/ml, tak jsme se odpoledne rozjeli do Frýdku-Místku na krytí za Kingem Bětky Vrublové. Druhý den, v pátek 25. ledna, jsme krytí zopakovali. Teď už se jen modlíme, aby to do třetice vyšlo a my se mohli těšit na štěňátka.

13. ledna 2019 Výcvik Brno

Víkend jsme završili společným výcvikem se sourozenci Aurinky a dvěma štěnisky ohařů, tentokrát v Brně, pod dohledem zkušeného výcvikáře Miroslava Vargy. Vytvořili jsme výcvikovou skupinu, takže se určitě budeme pravidelně nadále potkávat při zdokonalování poslušnosti a loveckých dovedností. 

12. ledna 2019 Hanácká národní výstava psů Brno 

V sobotu jsme se zúčastnili Hanácké výstavy v kategorii dorostu. Potkali jsme se tu i s dvěma sourozenci z vrhu, Artem a Flavour - ta v nesoutěžní roli pozorovatele:-)                                      Art získal od slovenské rozhodčí, paní Ludmily Fintorové, krásné ocenění VN1, Aura VN2.            Už se těšíme na další výstavy.

První týden v lednu 2019

Aura objevuje radosti první pořádné sněhové nadílky a ohromně si to, společně s Berny, užívá.

9. prosinec 2018 - adventní společný výcvik

Dnes jsme se opět potkali v Ruprechtově na společném výcviku štěňat, kterým zanedlouho bude půl roku. Zopakovali jsme poslušnost a dostali instrukce, jak trénovat aport. Po výcviku si Aura i Berny zablbly tak, že jsme je doma museli vykoupat, aby mohli vůbec dovnitř. Pro Aurinku to bylo vůbec první mytí a tak vysílená po náročném dni, usnula na sedačce, i když na ni nesmí. Pro tentokrát jsme byli tolerantní:-)

10. listopad 2018 - Auřina výstavní premiéra

Dnes měla Aurinka, i za doprovodu Bernadetty, svoji výstavní premiéru. Zúčastnili jsme se oblastní klubovky v Kelči, v kategorii štěňat, s krásným posudkem a hodnocením VN2 od pana rozhodčího Pavla Šulcka. Aura všechno zvládla a i přes nekonečné, šestihodinové čekání, které si krátila poznáváním nových psích kamarádů, se předvedla velmi pěkně. 

13. říjen 2018 - společný výcvik

Tuto krásnou podzimní sobotu jsme se, s čtyřměsíční Aurou, zúčastnili v Ruprechtově společného výcviku základní poslušnosti, spolu se sourozenci z vrhu a některými dospělými flaty. Vzali jsme s sebou i Berny. Štěňata si to určitě pěkně užila a byla moc šikovná. Takže se budeme těšit na pokračování.

6. října 2018 Čertoryje

Abychom se pořád nepohybovali jen v okolí Ratíškovic, vyjeli jsme kousek za Strážnici do Národní přírodní rezervace Čertoryje, kde se nachází nádherné louky, které i přesto, že je podzim, rozkvetly. Cestováním autem na kratší vzdálenosti zároveň zvykáme Auru na náročnější a delší trasy.  

15. září 2018

Využili jsme toho, že všechna štěňátka ještě neodešla do svých nových domovů a vyrazili jsme s Aurou do Ruprechtova na setkání s maminkou Arwen a dvěma sestřičkami z vrhu. Přivítání bylo naprosto vřelé, Arwen i po měsíci Aurinku poznala a ohromě se k sobě měly. Všechny si pak dostatečně zařádily, proběhl i krátký výcvik přivolání a chůze u nohy. Z návštěvy jsme, bohužel, museli odjet brzy za dalšími povinnostmi. Tyto vzácné hravé chvilky už asi nezopakujeme. Tak se budeme těšit na setkání asi až na nějaké výstavě nebo tréninku.

22. srpen 2018

Během 14 dní jsem se skamarádila s Berny, absolvovala očkování a přibrala skoro tři kila.

6. srpen 2018 

První fotky Aurinky po aklimatizaci v novém prostředí na naší zahradě.

5. srpen 2018 Aurinka v novém domově

V neděli ráno jsme si přijeli do Ruprechtova pro naši fenečku. Láskyplně se rozloučila se sourozenci a maminkou Arwen, která jí udělila poslední výchovnou lekci a vydali jsme se na cestu. Po příjezdu domů se ihned musela seznámit s naší Bernadettou a novým prostředím. Myslím, že to zvládla na výbornou, ani v noci netesknila. Takže doufám, že se jí u nás bude líbit. 

29. červenec 2018 

Dnešní den je pro naši chovatelskou stanici velmi významný. Jak jsem již předeslal, po neúspěchu s vlastním vrhem štěňátek, jsme se rozhodli pořídit další fenečku pro chov a kámošku pro Berny. Ve výběru CHS jsem měl od začátku jasno. Proto, když jsem se dozvěděl, že Katka Švarcová, z CHS Čerešňa Lipov, plánuje s její Arwen první "snový" vrh, hned jsem ji oslovil a byl nesmírně šťastný, že jsem si holčičku mohl zarezervovat. 

Štěňátka se narodila 13. června - 7 pejsků a 5 feneček, vše proběhlo v pořádku a všichni, včetně maminy (Arwen Tia Vrbovecké stráně), se těší dobrému zdraví a je radost pozorovat, jak se mají k světu a rostou jako z vody.

Musím, samozřejmě, zmínit i hrdého otce tohoto krásného vrhu. Je jím vynikající pes Bětky Vrublové, "Lucky" (Caci´s Dark Chocolate of Love), z chovatelské stanice Oasis of Peace.

No a právě dnes nastal ten dlouho očekávaný den "D", kdy jsme si přijeli z těch pěti krásných psích holčiček vybrat tu naši. Rozhodování nebylo vůbec snadné, protože každá měla svoje kouzlo, ale nakonec jsme zvolili žlutou slečnu. Už se moc těšíme, jak si ji za týden přivezeme k nám domů:-)

Budeme jí říkat AURA


1. květen 2018 Výšlap na Velkou Javořinu

Dnešní svátek jsme se rozhodli strávit aktivně a spolu s přáteli a Bernadettinou kámoškou Daminkou jsme cestovali do Vápenek v podhůří Bílých Karpat, abychom si vyšli na jejich nejvyšší vrchol Velkou Javořinu (970m). Počasí nám přálo a výlet se vydařil.

15.duben 2018 Výprava na hlaváčky jarní

Jaro je v plném proudu a tak, jako každý rok, jsme se zašli podívat na Vinohrádky (přírodní rezervace Horky u Milotic), kde v tuto dobu vždy krásně rozkvetou hlaváčky jarní. Prostředí se přímo nabízí k příjemné relaxaci.

16. březen 2018 Ultrazvuk, březost nepotvrzena

Dnešek je opět jedním ze smutných dnů naší chovné stanice. Ultrazvukové vyšetření ukázalo, že ani tentokrát Bernadettka není březí, takže se musíme rozloučit s nadějí na štěňátka, alespoň pro tento rok. Nicméně jsme se rozhodli, že když už nebude mít potomky vlastní, pořídíme jí kamarádku, aby měla společnost a my další fenečku k chovu.

25. únor 2018

Bernadettka dnešní den, v plném zdraví, kráse a skvělé kondici oslavila své 4. narozeniny. Gratulujeme i ostatním sourozencům vrhu "B" z CHS Falaksa.

13. a 14. února 2018 - Valentýnské krytí

V pátek 9.2. jsme provedli u Berny první test progesteronu. Byl to desátý den od začátku hárání. Výsledek 1,92 ng/ml znamenal, že jsme odběr měli opakovat později. Veterinář radil až středu 14.2., ale my jsme se, i vzhledem k změně chování Bernadettky, rozhodli jít na test o den dříve, v úterý. Ve 14.30h telefonát s doktorem, hodnota 11,8 ng/ml a doporučení -  JEĎTE! Takže věci nabraly rychlý spád a v 17.30h jsme již zvonili u Bětky Vrublové ve Frýdku - Místku. King byl připravený, takže vše proběhlo v pořádku. Druhý den jsme pro jistotu ještě překryli. Teď už jen zbývá doufat, že vše dopadne líp než loni, zvlášť když má nade vší tou láskou patronát ten nejpovolanější - Svatý Valentýn. Tak nám držte palce:-)

31. leden 2018

Tak jsme dnes zjistili, že nám Bernadettka začala hárat. Trochu si proti loňsku pospíšila. Asi už myslí, že zima končí a vyhlíží jaro, čemuž se, vzhledem k aktuálnímu počasí, nelze divit. Krytí s Kingem plánujeme zhruba za 14 dní, dle vyšetření na hodnotu progesteronu. Už se těšíme.

Konec roku 2017

Na přelomu roku jsme intenzivně cvičili přinášení, vyhledávání a odvolávku z aportu, tak přikládám pár fotek z výcviku.

PF 2018

Krásné prožití vánočních svátků, mnoho zdraví, štěstí a nezapomenutelných chvil strávených v přítomnosti svých nejbližších a psích kamarádů, vám nejen    v roce 2018 přejí Kotáskovi z chovatelské stanice Z Panisádku.

17.11.2017 Výšlap na Vsácký Cáb

Tento sváteční den jsme využili k návštěvě kamarádky Lucky ve Vsetíně, hlavně proto, že jsme konečně chtěli také poznat novou kamarádku Bernadetty - malou slečnu Kavalír King Charles španěla, Daminku (na první fotce ji Lucka chrání pod bundou stejně starostlivě jak flašku Jaggermeistra, na poslední v těsném závěsu za Berny).

Druhý důvod byl výšlap na kopec Vsácký Cáb se slíbenými krásnými výhledy a panoramaty. Jak je vidno z druhé fotky, zůstalo jen u slibů, protože byla mlha hustá tak, že by se dala krájet. Nicméně vrchol jsme společně s Lucčinými přáteli a našimi mazlíky úspěšně zdolali. Nahoře v restauraci jsme se občerstvili, k našemu překvapení i s dalšími třemi psími kamarády, včetně jednoho flata. Takže horský hotel Vsácký Cáb můžeme pejskařům určitě doporučit:-)

4.-5.11.2017 Mezinárodní výstava psů všech plemen Prague Expo Dog

Tento víkend jsme se zúčastnili dvoudenní mezinárodní výstavy v Praze. Byla to naše první letošní výstava a také první v pracovní třídě. Chtěli jsme v tomto roce absolvovat i klubovky a ostatní akce, ale vzhledem k tomu, že Berny měla od ultrazvukového vyšetření hodně vyholenou srst na boku, museli jsme čekat až doroste a bude mít opět exteriér hodný prezentace.

Sobota 4.11.2017

V konkurenci čtyř fen jsme skončili sice s výsledkem výborná 4, ale přesto s krásným posudkem od švédské rozhodčí Cariny Östman: překrásná dlouhá hlava a výraz, výborný krk a horní linie, výborná ramena, nadloktí poněkud strmější, výborné zadní úhlení, výborný trup, síla kostry a kvalita srsti. Pouze v pohybu našla pár chyb: úzký pohyb zadních končetin, poněkud rozvolněný pohyb předních končetin, pěkný pohyb ze strany, výborná povaha.

Neděle 5.11.2017

Druhý den výstavy už jsme tak spokojeni nebyli. Finské rozhodčí Vivece Lahokoski se zdála Bernadetta příliš velká s tím, že ztrácí trochu typ plemene a ohodnotila ji známkou velmi dobrá 3. Ovšem opět vyzvedla její hlavu, dobrý krk, dobře tvarovaný hrudník, kostru, krásnou srst a dobrý paralelní pohyb zezadu. Tak snad příště zabodujeme líp. :-)

25.8.2017 Výlet na Slovensko

Opět jsme využili krásného pátečního počasí a vyrazili na výlet, tentokrát na Slovensko. Navštívili jsme Čachtický hrad a mohylu M.R. Štefánika v Brezové pod Bradlom. Je fajn, že čím dál víc památek můžete projít i se svými čtyřnohými miláčky. Na mohyle měla Berny dokonce   společnost psího kamaráda, patřícího paní z bufetu, takže se zas až tak nenudila. :-)

18.8.2017 Výlet na Kopanice

Dnes jsme si udělali celodenní výlet na Česko - Slovenské pomezí, do Kopanic. Vzhledem k tomu, že u nás bylo vedro až 34°C, uvítali jsme, že tady v Bílých Karpatech teploměr ukazoval o nějakých osm stupňů míň. I tak toho měla Berny po zhruba desetikilometrové procházce dost. Odměnou nám ovšem byly krásné výhledy a nádherná příroda v okolí Vyškovce a Žítkové.

21.4.2017 Ultrazvukové vyšetření

Dnes jsme s Berny absolvovali druhé, kontrolní ultrazvukové vyšetření. Bohužel, se jen potvrdilo, co jsme zjistili už při prvním ultrazvuku minulý týden. Bernadettka nezabřezla. I přes velkou snahu a touhu se nakrytí nepodařilo. Nesmírně nás to mrzí a jsme z toho smutní a zklamaní, protože jsme se na štěňátka strašně moc těšili. Nezbývá, než doufat, že to příště vyjde! Budeme si ovšem muset asi zase rok počkat :-((

16. - 18. březen 2017 - krytí Bernadetty Kingem (Gargamel Oasis of Peace)

Měli bychom mít nakryto! Ve čtvrtek 16.3. jsme za Kingem do Bašky u Frýdku-Místku k Alžbětě Vrublové přijeli poprvé. Kingovi se Bernadettka moc líbila. Myslím, že sympatie byly vzájemné. Vše proběhlo hodně rychle, než se Berny vzpamatovala, měla to za sebou. Byla poznat Kingova zkušenost, i když spojení nebylo optimální. Pro jistotu jsme se ještě rozhodli překrýt v pátek a v sobotu. Teď už zbývá jen doufat, že Berny zabřezla. Za vše Alžbětě moc děkujeme.

15.březen 2017 - test na progesteron

Dnes ráno Bernadetta absolvovala druhý test na hodnotu progesteronu v krvi s výsledkem 5,38 ng/ml (první odběr v pondělí 13.3. s hodnotou 2,19). Paní doktorka doporučila krytí ideálně za 1 až 2 dny. I podle chování a fyzických znaků se zdá, že je Berny připravená, takže zítra se rozjedeme za Kingem.

4.březen 2017

Tak jsme se dočkali! Dnes jsme s radostí zjistili, že se u Berny rozběhlo hárání. Nechávala nás v napětí a očekávání o celé tři měsíce déle! Holt si počkala, až se probudí jaro a oteplí se. Už se moc těšíme na výlet za ženichem a doufáme, že všechno dobře dopadne.

25.únor 2017 - Bernadettka slaví 3. narozeniny

Dnes nám vyšlo nádherné počasí, tak jsme většinu dne strávili spolu venku, na procházce a při krátkém výcviku. Moc jsme si to užili. Největší radost ovšem měla Berny z nové hračky, kterou si všude nosí s sebou. Tak přejeme hodně radosti a hlavně zdraví, nejen jí, ale celému vrhu "B" z Falaksy a přejeme si, aby nám už konečně začala hárat...

Rozmary počasí na přelomu roku

První fotky jsme pořídili na Štědrý den, kdy jsme si udělali krásnou zimní procházku. Ve čtvrtek 29.12. to vypadalo, že je tady jaro a na Nový rok nám zase hezky přimrzlo.

Vyšetření dědičných očních vad 1. prosince 2016

Dnes jsme si s Bernadettou udělali výlet do Brna na specializované oční pracoviště veterinární ordinace MVDr. Pavly Trnkové, aby jí provedla oftalmologické vyšetření dědičných vad. Máme velkou radost, Berny má oči prosté veškerých dědičných vad, včetně negativní goniodysplazie.

20.listopadu 2016

Pro dnešní den máme i veselejší zprávu. Padlo rozhodnutí! Po pečlivém uvážení jsme vybrali ženicha! Typově a povahově se nám nejvíc zamlouvá Gargamel Oasis Of Peace alias "KING", takže zásnuby jsou na spadnutí. Teď už jen zbývá počkat, až bude Bernadetta připravená ke krytí.


Vzpomínka       


Dnes jsme si připomněli smutné výročí - před třemi lety odešla naše první psí holčička Bonynka. Stále na Tebe vzpomínáme, Beruško. 


Plánujeme vrh "A" 

Berny by měla koncem listopadu hárat, chceme začít s vlastním chovem, proto jsme intenzivně hledali krásného a především vhodného nápadníka. V pátek 18. listopadu jsem navštívil Alžbětu Vrublovou a její chovatelskou stanici Oasis of Peace, s cílem zjistit možnosti krytí některým z jejích psů. Věděl jsem, že jedu za šampiony, ostatně jsem na ně dostal doporučení, v reálu byli ovšem ještě krásnější než na fotkách. Tak teď řeším dilema, kterého vybrat. Kinga nebo Luckyho???

Říjen 2016 podzimní focení 

Využili jsme ještě posledních krásných říjnových dní k nafocení Bernadetty při výcviku, jak na suchu, tak i ve vodě.

Dovolená v Beskydech 12.-16.9.2016

Lepší termín jsme ani nemohli zvolit. Vyšlo nám nádherné počasí a tak jsme s Berny dělali treky na krásná místa Beskyd - prales Mionší, Trojmezí, Bukovec, Bílý Kříž, Lysou horu, Radhošť.

Registrace chovatelské stanice 14.9.2016

Po tříměsíčních peripetiích, kdy nám v Bruselu neuznali naprosto logický a regulerní název chovatelské stanice, jsme zvolili jiný - místní. Ten už, naštěstí, unijnímu šimlovi nevadil a zaregistrován byl.

Klubové podzimní zkoušky RK Ježov 10.9.2016

Berny prospěla s 197 body v III. ceně (nos 4) a obstála pro loveckou upotřebitelnost. Škoda jedné pokažené disciplíny, mohli jsme být v ceně první. Ale tak už to chodí, to co naprosto ovládáte, zpackáte a na co si nevěříte, naopak dopadne výborně. Hlavně že to máme!!!

OVVR Březolupy 5.6.2016

V rámci výcviku a přípravy na KPZ jsme si ještě jednou zopakovali zkoušky OVVR v Březolupech u Evy Hromádkové s výsledkem 185 bodů v II. ceně.

Národní výstava psů Ostrava 9.4.2016

Na výstavě jsme se potkali se sestřičkou z vrhu Berenicou Miou. Obě holky ve své kategorii uspěly a udělaly nám velkou radost - Berenica V2, res. CAC, Bernadetta V1, CAC. Rozhodčí MVDr. J. Bendová.

Víkend ve Zlatých Horách 25.-27.9.2015

Na víkend jsme si vyrazili i s Bernadettkou do Zlatých Hor v Jeseníkách. Navštívili jsme spoustu zajímavých míst, mj. Rejvíz a při zpáteční cestě Olomouc. Berny, jako každého flata, nejvíc zajímala voda v kašně.

Mezinárodní výstava psů Duo Danube Bratislava 22.8.2015

Při nádherném počasí, v krásném prostředí petržalského závodiště jsme zabodovali s pěknou známkou V2. Rozhodčí M. Kašpar.

Mezinárodní výstava psů Intercanis Brno 27.6.2015

Z brněnského výstaviště jsme si odnesli známku V4 z mezitřídy. Rozhodčí J. Smojver- Selimovic

Oblastní výstava psů všech plemen Náměšť na Hané 13.6.2015

I přes hrozné horko a celý den na slunci nám Berny udělala velkou radost. Získala známku V1 a titul Oblastní vítěz. Rozhodčí M. Kašpar. Navíc jsme se potkali s pejsany a páníčky ze zkoušek a výcviku od Evy Hromádkové.

RTG vyšetření Brno 9.6.2015

Berny si krátce zdřímla na Veterinární klinice u MVDr. Snášila, aby mohl provést RTG vyšetření dysplazie kyčelních a loketních kloubů. Vše proběhlo v naprosté pohodě s výsledkem DKK A/A, DLK 0/0, za což patří poděkování jejím skvělým předkům:-)

OVVR Březolupy 7.6.2015

Naše první zkoušky dopadly i přes lehkou zdravotní indispozici Bernadetty před termínem, kdy jsme 14 dní nemohli provádět ostrý výcvik, ještě relativně dobře - 160 bodů III.cena. 

Klubová výstava retrieverů Konopiště 30.5.2016

Ve velké konkurenci 13 fen a naposled ve třídě mladých jsme se umístili v první sedmičce se známkou výborná bez pořadí. Rozhodčí P. Stanley (GB).

Klubová výstava všech plemen v KCHLS Humpolec 9.5.2015

Na klubovce vystavovala i naše chovatelka Pavlína Marková bráchu Bernadetty, Billyho. Oba shodně obdrželi známku výborný ve třídě mladých. Rozhodčí K. Bala (SRB)

Mezinárodní výstava psů Duo Cacib Brno 8.2.2015

Na výstavě v Brně se sešla smečka z jednoho vrhu - Bernadetta V4, Belinda V2 a Billy V3 ve třídě mladých a jejich starší brácha Artuš V1, CAC v třídě otevřené. Rozhodčí Z. Konderla (PL)

Konec roku 2014

V době svátečního volna jsme se Bernadetce věnovali, jak jen to bylo možné. Tady jsme vyrazili na dlouhou štědrodenní a silvestrovskou procházku.

Listopad 2014 

Je nám devět měsíců, asi jsme nakročili do druhé puberty a období vzdoru. Výcvik, který jsme velmi dobře zvládali jako by se nekonal, všecko musíme učit znovu a navíc si z toho vůbec nic neděláme...

Klubová výstava RK CZ Oslavany 21.9.2014

Naše první výstava, kde Bernadetta spolu se sestřičkou Belindou zjišťovali, jak to vůbec na velkých akcích chodí. Páníčci také sbírali první zkušenosti. Nicméně známky VN3 a VN4 ve třídě dorostu od rozhodčí L. Jones (UK) předpovídají slibný rozjezd "kariéry" obou psích slečen. 

Prázdniny 2014

Pátý a šestý měsíc života Bernadetty - začínáme s výcvikem na cvičáku.


Konec května 2014

Berny má tři měsíce a roste z ní pěkná provokatérka a rošťanda, ničemu a nikomu nedá pokoj. Už přišla i na to, že má zuby.

8.5.2014 - už mám deset týdnů

Bernadettka se už naprosto aklimatizovala a pomalu se seznamuje s ostatními obyvateli naší domácnosti. Myslím, že brzo bude chtít šéfovat.

Den "D" pro Bernadettku - loučení 18.4.2014

Dnes se Berny naposled proběhla se sourozenci, cucla si poslední kapku mléka od maminky a vyrazila na dalekou cestu do nového domova. Po příjezdu dlouho a neúnavně prozkoumávala neznámá místa. Odpočinek si pak náležitě vychutnala.  Doufáme, že se jí u nás bude líbit!

Naše první setkání v Zachrašťanech 22.3.2014

Dnes jsme poprvé zavítali k paní Markové do chovatelské stanice Falaksa, abychom si vybrali naše štěňátko. Všechna byla nádherná, ale nějak víc nám do oka padla tato krásná fenečka. Jakmile jsme ji vzali do náručí, bylo rozhodnuto!

Naše první fenka-kříženec LR a FCR - BONYNKA (2001 - 2013)