Novinky

10. listopad 2018 - Auřina výstavní premiéra

Dnes měla Aurinka, i za doprovodu Bernadetty, svoji výstavní premiéru. Zúčastnili jsme se oblastní klubovky v Kelči, v kategorii štěňat, s krásným posudkem a hodnocením VN2 od pana rozhodčího Pavla Šulcka. Aura všechno zvládla a i přes nekonečné, šestihodinové čekání, které si krátila poznáváním nových psích kamarádů, se předvedla velmi pěkně. 

13. říjen 2018 - společný výcvik

Tuto krásnou podzimní sobotu jsme se, s čtyřměsíční Aurou, zúčastnili v Ruprechtově společného výcviku základní poslušnosti, spolu se sourozenci z vrhu a některými dospělými flaty. Vzali jsme s sebou i Berny. Štěňata si to určitě pěkně užila a byla moc šikovná. Takže se budeme těšit na pokračování.

6. října 2018 Čertoryje

Abychom se pořád nepohybovali jen v okolí Ratíškovic, vyjeli jsme kousek za Strážnici do Národní přírodní rezervace Čertoryje, kde se nachází nádherné louky, které i přesto, že je podzim, rozkvetly. Cestováním autem na kratší vzdálenosti zároveň zvykáme Auru na náročnější a delší trasy.  

15. září 2018

Využili jsme toho, že všechna štěňátka ještě neodešla do svých nových domovů a vyrazili jsme s Aurou do Ruprechtova na setkání s maminkou Arwen a dvěma sestřičkami z vrhu. Přivítání bylo naprosto vřelé, Arwen i po měsíci Aurinku poznala a ohromě se k sobě měly. Všechny si pak dostatečně zařádily, proběhl i krátký výcvik přivolání a chůze u nohy. Z návštěvy jsme, bohužel, museli odjet brzy za dalšími povinnostmi. Tyto vzácné hravé chvilky už asi nezopakujeme. Tak se budeme těšit na setkání asi až na nějaké výstavě nebo tréninku.

22. srpen 2018

Během 14 dní jsem se skamarádila s Berny, absolvovala očkování a přibrala skoro tři kila.

6. srpen 2018 

První fotky Aurinky po aklimatizaci v novém prostředí na naší zahradě.

5. srpen 2018 Aurinka v novém domově

V neděli ráno jsme si přijeli do Ruprechtova pro naši fenečku. Láskyplně se rozloučila se sourozenci a maminkou Arwen, která jí udělila poslední výchovnou lekci a vydali jsme se na cestu. Po příjezdu domů se ihned musela seznámit s naší Bernadettou a novým prostředím. Myslím, že to zvládla na výbornou, ani v noci netesknila. Takže doufám, že se jí u nás bude líbit. 

29. červenec 2018 

Dnešní den je pro naši chovatelskou stanici velmi významný. Jak jsem již předeslal, po neúspěchu s vlastním vrhem štěňátek, jsme se rozhodli pořídit další fenečku pro chov a kámošku pro Berny. Ve výběru CHS jsem měl od začátku jasno. Proto, když jsem se dozvěděl, že Katka Švarcová, z CHS Čerešňa Lipov, plánuje s její Arwen první "snový" vrh, hned jsem ji oslovil a byl nesmírně šťastný, že jsem si holčičku mohl zarezervovat. 

Štěňátka se narodila 13. června - 7 pejsků a 5 feneček, vše proběhlo v pořádku a všichni, včetně maminy (Arwen Tia Vrbovecké stráně), se těší dobrému zdraví a je radost pozorovat, jak se mají k světu a rostou jako z vody.

Musím, samozřejmě, zmínit i hrdého otce tohoto krásného vrhu. Je jím vynikající pes Bětky Vrublové, "Lucky" (Caci´s Dark Chocolate of Love), z chovatelské stanice Oasis of Peace.

No a právě dnes nastal ten dlouho očekávaný den "D", kdy jsme si přijeli z těch pěti krásných psích holčiček vybrat tu naši. Rozhodování nebylo vůbec snadné, protože každá měla svoje kouzlo, ale nakonec jsme zvolili žlutou slečnu. Už se moc těšíme, jak si ji za týden přivezeme k nám domů:-)

Budeme jí říkat AURA


1. květen 2018 Výšlap na Velkou Javořinu

Dnešní svátek jsme se rozhodli strávit aktivně a spolu s přáteli a Bernadettinou kámoškou Daminkou jsme cestovali do Vápenek v podhůří Bílých Karpat, abychom si vyšli na jejich nejvyšší vrchol Velkou Javořinu (970m). Počasí nám přálo a výlet se vydařil.

15.duben 2018 Výprava na hlaváčky jarní

Jaro je v plném proudu a tak, jako každý rok, jsme se zašli podívat na Vinohrádky (přírodní rezervace Horky u Milotic), kde v tuto dobu vždy krásně rozkvetou hlaváčky jarní. Prostředí se přímo nabízí k příjemné relaxaci.

16. březen 2018 Ultrazvuk, březost nepotvrzena

Dnešek je opět jedním ze smutných dnů naší chovné stanice. Ultrazvukové vyšetření ukázalo, že ani tentokrát Bernadettka není březí, takže se musíme rozloučit s nadějí na štěňátka, alespoň pro tento rok. Nicméně jsme se rozhodli, že když už nebude mít potomky vlastní, pořídíme jí kamarádku, aby měla společnost a my další fenečku k chovu.

25. únor 2018

Bernadettka dnešní den, v plném zdraví, kráse a skvělé kondici oslavila své 4. narozeniny. Gratulujeme i ostatním sourozencům vrhu "B" z CHS Falaksa.

13. a 14. února 2018 - Valentýnské krytí

V pátek 9.2. jsme provedli u Berny první test progesteronu. Byl to desátý den od začátku hárání. Výsledek 1,92 ng/ml znamenal, že jsme odběr měli opakovat později. Veterinář radil až středu 14.2., ale my jsme se, i vzhledem k změně chování Bernadettky, rozhodli jít na test o den dříve, v úterý. Ve 14.30h telefonát s doktorem, hodnota 11,8 ng/ml a doporučení -  JEĎTE! Takže věci nabraly rychlý spád a v 17.30h jsme již zvonili u Bětky Vrublové ve Frýdku - Místku. King byl připravený, takže vše proběhlo v pořádku. Druhý den jsme pro jistotu ještě překryli. Teď už jen zbývá doufat, že vše dopadne líp než loni, zvlášť když má nade vší tou láskou patronát ten nejpovolanější - Svatý Valentýn. Tak nám držte palce:-)

31. leden 2018

Tak jsme dnes zjistili, že nám Bernadettka začala hárat. Trochu si proti loňsku pospíšila. Asi už myslí, že zima končí a vyhlíží jaro, čemuž se, vzhledem k aktuálnímu počasí, nelze divit. Krytí s Kingem plánujeme zhruba za 14 dní, dle vyšetření na hodnotu progesteronu. Už se těšíme.

Konec roku 2017

Na přelomu roku jsme intenzivně cvičili přinášení, vyhledávání a odvolávku z aportu, tak přikládám pár fotek z výcviku.

PF 2018

Krásné prožití vánočních svátků, mnoho zdraví, štěstí a nezapomenutelných chvil strávených v přítomnosti svých nejbližších a psích kamarádů, vám nejen    v roce 2018 přejí Kotáskovi z chovatelské stanice Z Panisádku.

17.11.2017 Výšlap na Vsácký Cáb

Tento sváteční den jsme využili k návštěvě kamarádky Lucky ve Vsetíně, hlavně proto, že jsme konečně chtěli také poznat novou kamarádku Bernadetty - malou slečnu Kavalír King Charles španěla, Daminku (na první fotce ji Lucka chrání pod bundou stejně starostlivě jak flašku Jaggermeistra, na poslední v těsném závěsu za Berny).

Druhý důvod byl výšlap na kopec Vsácký Cáb se slíbenými krásnými výhledy a panoramaty. Jak je vidno z druhé fotky, zůstalo jen u slibů, protože byla mlha hustá tak, že by se dala krájet. Nicméně vrchol jsme společně s Lucčinými přáteli a našimi mazlíky úspěšně zdolali. Nahoře v restauraci jsme se občerstvili, k našemu překvapení i s dalšími třemi psími kamarády, včetně jednoho flata. Takže horský hotel Vsácký Cáb můžeme pejskařům určitě doporučit:-)

4.-5.11.2017 Mezinárodní výstava psů všech plemen Prague Expo Dog

Tento víkend jsme se zúčastnili dvoudenní mezinárodní výstavy v Praze. Byla to naše první letošní výstava a také první v pracovní třídě. Chtěli jsme v tomto roce absolvovat i klubovky a ostatní akce, ale vzhledem k tomu, že Berny měla od ultrazvukového vyšetření hodně vyholenou srst na boku, museli jsme čekat až doroste a bude mít opět exteriér hodný prezentace.

Sobota 4.11.2017

V konkurenci čtyř fen jsme skončili sice s výsledkem výborná 4, ale přesto s krásným posudkem od švédské rozhodčí Cariny Östman: překrásná dlouhá hlava a výraz, výborný krk a horní linie, výborná ramena, nadloktí poněkud strmější, výborné zadní úhlení, výborný trup, síla kostry a kvalita srsti. Pouze v pohybu našla pár chyb: úzký pohyb zadních končetin, poněkud rozvolněný pohyb předních končetin, pěkný pohyb ze strany, výborná povaha.

Neděle 5.11.2017

Druhý den výstavy už jsme tak spokojeni nebyli. Finské rozhodčí Vivece Lahokoski se zdála Bernadetta příliš velká s tím, že ztrácí trochu typ plemene a ohodnotila ji známkou velmi dobrá 3. Ovšem opět vyzvedla její hlavu, dobrý krk, dobře tvarovaný hrudník, kostru, krásnou srst a dobrý paralelní pohyb zezadu. Tak snad příště zabodujeme líp. :-)

25.8.2017 Výlet na Slovensko

Opět jsme využili krásného pátečního počasí a vyrazili na výlet, tentokrát na Slovensko. Navštívili jsme Čachtický hrad a mohylu M.R. Štefánika v Brezové pod Bradlom. Je fajn, že čím dál víc památek můžete projít i se svými čtyřnohými miláčky. Na mohyle měla Berny dokonce   společnost psího kamaráda, patřícího paní z bufetu, takže se zas až tak nenudila. :-)

18.8.2017 Výlet na Kopanice

Dnes jsme si udělali celodenní výlet na Česko - Slovenské pomezí, do Kopanic. Vzhledem k tomu, že u nás bylo vedro až 34°C, uvítali jsme, že tady v Bílých Karpatech teploměr ukazoval o nějakých osm stupňů míň. I tak toho měla Berny po zhruba desetikilometrové procházce dost. Odměnou nám ovšem byly krásné výhledy a nádherná příroda v okolí Vyškovce a Žítkové.

21.4.2017 Ultrazvukové vyšetření

Dnes jsme s Berny absolvovali druhé, kontrolní ultrazvukové vyšetření. Bohužel, se jen potvrdilo, co jsme zjistili už při prvním ultrazvuku minulý týden. Bernadettka nezabřezla. I přes velkou snahu a touhu se nakrytí nepodařilo. Nesmírně nás to mrzí a jsme z toho smutní a zklamaní, protože jsme se na štěňátka strašně moc těšili. Nezbývá, než doufat, že to příště vyjde! Budeme si ovšem muset asi zase rok počkat :-((

16. - 18. březen 2017 - krytí Bernadetty Kingem (Gargamel Oasis of Peace)

Měli bychom mít nakryto! Ve čtvrtek 16.3. jsme za Kingem do Bašky u Frýdku-Místku k Alžbětě Vrublové přijeli poprvé. Kingovi se Bernadettka moc líbila. Myslím, že sympatie byly vzájemné. Vše proběhlo hodně rychle, než se Berny vzpamatovala, měla to za sebou. Byla poznat Kingova zkušenost, i když spojení nebylo optimální. Pro jistotu jsme se ještě rozhodli překrýt v pátek a v sobotu. Teď už zbývá jen doufat, že Berny zabřezla. Za vše Alžbětě moc děkujeme.

15.březen 2017 - test na progesteron

Dnes ráno Bernadetta absolvovala druhý test na hodnotu progesteronu v krvi s výsledkem 5,38 ng/ml (první odběr v pondělí 13.3. s hodnotou 2,19). Paní doktorka doporučila krytí ideálně za 1 až 2 dny. I podle chování a fyzických znaků se zdá, že je Berny připravená, takže zítra se rozjedeme za Kingem.

4.březen 2017

Tak jsme se dočkali! Dnes jsme s radostí zjistili, že se u Berny rozběhlo hárání. Nechávala nás v napětí a očekávání o celé tři měsíce déle! Holt si počkala, až se probudí jaro a oteplí se. Už se moc těšíme na výlet za ženichem a doufáme, že všechno dobře dopadne.

25.únor 2017 - Bernadettka slaví 3. narozeniny

Dnes nám vyšlo nádherné počasí, tak jsme většinu dne strávili spolu venku, na procházce a při krátkém výcviku. Moc jsme si to užili. Největší radost ovšem měla Berny z nové hračky, kterou si všude nosí s sebou. Tak přejeme hodně radosti a hlavně zdraví, nejen jí, ale celému vrhu "B" z Falaksy a přejeme si, aby nám už konečně začala hárat...

Rozmary počasí na přelomu roku

První fotky jsme pořídili na Štědrý den, kdy jsme si udělali krásnou zimní procházku. Ve čtvrtek 29.12. to vypadalo, že je tady jaro a na Nový rok nám zase hezky přimrzlo.

Vyšetření dědičných očních vad 1. prosince 2016

Dnes jsme si s Bernadettou udělali výlet do Brna na specializované oční pracoviště veterinární ordinace MVDr. Pavly Trnkové, aby jí provedla oftalmologické vyšetření dědičných vad. Máme velkou radost, Berny má oči prosté veškerých dědičných vad, včetně negativní goniodysplazie.

20.listopadu 2016

Pro dnešní den máme i veselejší zprávu. Padlo rozhodnutí! Po pečlivém uvážení jsme vybrali ženicha! Typově a povahově se nám nejvíc zamlouvá Gargamel Oasis Of Peace alias "KING", takže zásnuby jsou na spadnutí. Teď už jen zbývá počkat, až bude Bernadetta připravená ke krytí.


Vzpomínka       


Dnes jsme si připomněli smutné výročí - před třemi lety odešla naše první psí holčička Bonynka. Stále na Tebe vzpomínáme, Beruško. 


Plánujeme vrh "A" 

Berny by měla koncem listopadu hárat, chceme začít s vlastním chovem, proto jsme intenzivně hledali krásného a především vhodného nápadníka. V pátek 18. listopadu jsem navštívil Alžbětu Vrublovou a její chovatelskou stanici Oasis of Peace, s cílem zjistit možnosti krytí některým z jejích psů. Věděl jsem, že jedu za šampiony, ostatně jsem na ně dostal doporučení, v reálu byli ovšem ještě krásnější než na fotkách. Tak teď řeším dilema, kterého vybrat. Kinga nebo Luckyho???

Říjen 2016 podzimní focení 

Využili jsme ještě posledních krásných říjnových dní k nafocení Bernadetty při výcviku, jak na suchu, tak i ve vodě.

Dovolená v Beskydech 12.-16.9.2016

Lepší termín jsme ani nemohli zvolit. Vyšlo nám nádherné počasí a tak jsme s Berny dělali treky na krásná místa Beskyd - prales Mionší, Trojmezí, Bukovec, Bílý Kříž, Lysou horu, Radhošť.

Registrace chovatelské stanice 14.9.2016

Po tříměsíčních peripetiích, kdy nám v Bruselu neuznali naprosto logický a regulerní název chovatelské stanice, jsme zvolili jiný - místní. Ten už, naštěstí, unijnímu šimlovi nevadil a zaregistrován byl.

Klubové podzimní zkoušky RK Ježov 10.9.2016

Berny prospěla s 197 body v III. ceně (nos 4) a obstála pro loveckou upotřebitelnost. Škoda jedné pokažené disciplíny, mohli jsme být v ceně první. Ale tak už to chodí, to co naprosto ovládáte, zpackáte a na co si nevěříte, naopak dopadne výborně. Hlavně že to máme!!!

OVVR Březolupy 5.6.2016

V rámci výcviku a přípravy na KPZ jsme si ještě jednou zopakovali zkoušky OVVR v Březolupech u Evy Hromádkové s výsledkem 185 bodů v II. ceně.

Národní výstava psů Ostrava 9.4.2016

Na výstavě jsme se potkali se sestřičkou z vrhu Berenicou Miou. Obě holky ve své kategorii uspěly a udělaly nám velkou radost - Berenica V2, res. CAC, Bernadetta V1, CAC. Rozhodčí MVDr. J. Bendová.

Víkend ve Zlatých Horách 25.-27.9.2015

Na víkend jsme si vyrazili i s Bernadettkou do Zlatých Hor v Jeseníkách. Navštívili jsme spoustu zajímavých míst, mj. Rejvíz a při zpáteční cestě Olomouc. Berny, jako každého flata, nejvíc zajímala voda v kašně.

Mezinárodní výstava psů Duo Danube Bratislava 22.8.2015

Při nádherném počasí, v krásném prostředí petržalského závodiště jsme zabodovali s pěknou známkou V2. Rozhodčí M. Kašpar.

Mezinárodní výstava psů Intercanis Brno 27.6.2015

Z brněnského výstaviště jsme si odnesli známku V4 z mezitřídy. Rozhodčí J. Smojver- Selimovic

Oblastní výstava psů všech plemen Náměšť na Hané 13.6.2015

I přes hrozné horko a celý den na slunci nám Berny udělala velkou radost. Získala známku V1 a titul Oblastní vítěz. Rozhodčí M. Kašpar. Navíc jsme se potkali s pejsany a páníčky ze zkoušek a výcviku od Evy Hromádkové.

RTG vyšetření Brno 9.6.2015

Berny si krátce zdřímla na Veterinární klinice u MVDr. Snášila, aby mohl provést RTG vyšetření dysplazie kyčelních a loketních kloubů. Vše proběhlo v naprosté pohodě s výsledkem DKK A/A, DLK 0/0, za což patří poděkování jejím skvělým předkům:-)

OVVR Březolupy 7.6.2015

Naše první zkoušky dopadly i přes lehkou zdravotní indispozici Bernadetty před termínem, kdy jsme 14 dní nemohli provádět ostrý výcvik, ještě relativně dobře - 160 bodů III.cena. 

Klubová výstava retrieverů Konopiště 30.5.2016

Ve velké konkurenci 13 fen a naposled ve třídě mladých jsme se umístili v první sedmičce se známkou výborná bez pořadí. Rozhodčí P. Stanley (GB).

Klubová výstava všech plemen v KCHLS Humpolec 9.5.2015

Na klubovce vystavovala i naše chovatelka Pavlína Marková bráchu Bernadetty, Billyho. Oba shodně obdrželi známku výborný ve třídě mladých. Rozhodčí K. Bala (SRB)

Mezinárodní výstava psů Duo Cacib Brno 8.2.2015

Na výstavě v Brně se sešla smečka z jednoho vrhu - Bernadetta V4, Belinda V2 a Billy V3 ve třídě mladých a jejich starší brácha Artuš V1, CAC v třídě otevřené. Rozhodčí Z. Konderla (PL)

Konec roku 2014

V době svátečního volna jsme se Bernadetce věnovali, jak jen to bylo možné. Tady jsme vyrazili na dlouhou štědrodenní a silvestrovskou procházku.

Listopad 2014 

Je nám devět měsíců, asi jsme nakročili do druhé puberty a období vzdoru. Výcvik, který jsme velmi dobře zvládali jako by se nekonal, všecko musíme učit znovu a navíc si z toho vůbec nic neděláme...

Klubová výstava RK CZ Oslavany 21.9.2014

Naše první výstava, kde Bernadetta spolu se sestřičkou Belindou zjišťovali, jak to vůbec na velkých akcích chodí. Páníčci také sbírali první zkušenosti. Nicméně známky VN3 a VN4 ve třídě dorostu od rozhodčí L. Jones (UK) předpovídají slibný rozjezd "kariéry" obou psích slečen. 

Prázdniny 2014

Pátý a šestý měsíc života Bernadetty - začínáme s výcvikem na cvičáku.


Konec května 2014

Berny má tři měsíce a roste z ní pěkná provokatérka a rošťanda, ničemu a nikomu nedá pokoj. Už přišla i na to, že má zuby.

8.5.2014 - už mám deset týdnů

Bernadettka se už naprosto aklimatizovala a pomalu se seznamuje s ostatními obyvateli naší domácnosti. Myslím, že brzo bude chtít šéfovat.

Den "D" pro Bernadettku - loučení 18.4.2014

Dnes se Berny naposled proběhla se sourozenci, cucla si poslední kapku mléka od maminky a vyrazila na dalekou cestu do nového domova. Po příjezdu dlouho a neúnavně prozkoumávala neznámá místa. Odpočinek si pak náležitě vychutnala.  Doufáme, že se jí u nás bude líbit!

Naše první setkání v Zachrašťanech 22.3.2014

Dnes jsme poprvé zavítali k paní Markové do chovatelské stanice Falaksa, abychom si vybrali naše štěňátko. Všechna byla nádherná, ale nějak víc nám do oka padla tato krásná fenečka. Jakmile jsme ji vzali do náručí, bylo rozhodnuto!