Novinky

Máme nakryto!!!

Narození hnědých a černých štěňátek očekáváme v půlce listopadu 

přijímáme předběžné rezervace

17. září 2020 - Krytí Bernadetty Enzem

Všechno se seběhlo strašně rychle. S háráním Berny jsme v toto období vůbec nepočítali. Dle zvyklostí se mělo odehrát až v lednu příštího roku. Ovšem Aura ji strhla s sebou, takže se k ní Bernadetta přidala zrovna, když jsme byli na dovolené na Šumavě. Nebyli jsme na to vůbec připraveni, neměli vybraného krycího psa atd. Nicméně věci nabrali rychlé obrátky, domluvili jsme se s Lenkou Smutnou na krytí jejím psem Emotion in Motion Black Brianta (Enzo), změřili 2x progesteron u Berny a vyrazili do Větřkovic. Spojení i překrytí proběhlo naprosto skvěle, dokonale a v pravý čas, takže doufáme, že v půlce listopadu přivítáme na svět hnědé a černé potomky Bernadetty a Enza

13. září 2020 - Klubová speciální výstava retrieverů RK SK Veľké Úľany

Výstava slovenského Retriever klubu proběhla v krásném prostředí Eko parku Veľké Úľany. Naše Aura si odnesla v třídě otevřené od italského rozhodčího Alessandra Zeppiho hodnocení V1, CAC. Splnila tím podmínky k udělení titulu Slovenský šampion krásy. 

5. září 2020 - PZ Třebelovice

Tuto sobotu se náš odchovanec Alfréd z Panisádku zúčastnil podzimních zkoušek ohařů a ostatních plemen v Třebelovicích, pořádaných OMS Třebíč. S celkovým ziskem 214 bodů, v 1. ceně, ve zkouškách zvítězil!!! Obrovská gratulace patří jak Alfrédovi, tak jeho vůdci a majiteli Pavlu Slavíkovi, hlavně za to, že dokázal psa, v tak mladém věku, výborně na zkoušky připravit. Přejeme výdrž a motivaci do další práce. Děláte nám radost!

1. září 2020 - Albert z Panisádku - rtg vyšetření.

Hned první zářijový den nám udělal ohromnou radost pes z našeho prvního odchovu - Albert z Panisádku. Absolvoval rtg vyšetření kyčelních a loketních kloubů a luxace patel na klinice MVDr. Snášila v Brně s nádherným výsledkem DKK A/A, DLK 0/0, PL 0/0.

29. srpna 2020 - Klubová výstava KCHLS Humpolec

V sobotu jsme zavítali na klubovku do Humpolce vystavit Auru. Spojili jsme příjemné s užitečným, protože po výstavě jsme s Aurou i Berny pokračovali v cestě na dovolenou na Šumavu.

V třídě pracovní získala Aura ocenění výborná. V konkurenci 9 fen ve třídě mohla stát i na bedně, ovšem trochu jsme podcenili přípravu srsti. Měla ji na bedrech otevřenou a nešlo s tím už nic udělat. Paní rozhodčí Z.Jílková to popsala i v posudku - "celkový dojem kazí zvlněná srst na hřbetě." Tak příště musíme být pečlivější, protože opravdu rozhoduje každý detail. Zvlášť, když třída pracovní byla, i dle paní rozhodčí, nesmírně dobře obsazená a vyrovnaná.

25. a 26. červenec 2020 - V. Pražské derby retrieverů - Divoká Šárka

Poprvé jsme se rozhodli zúčastnit náročných dvoudenních zkoušek - Pražského derby, pořádaného KCHLS, v krásném prostředí Divoké Šárky. První den nás čekaly Podzimní zkoušky, druhý Zkoušky z vodních prací. Aura obě už má, ale chtěli jsme si vylepšit skóre, takže jsme si jako cíl stanovili dojít vše v I. ceně. To se nám v sobotu na KPZ podařilo, se ziskem 206 bodů. Byla moc šikovná. V neděli jsme mysleli, že se projeví únava, ale opak byl pravdou, Aura byla hodně natěšená, až jsme měli strach ze zvládnutí první disciplíny - klidů na stanovišti u vody. Všechny úkoly zvládla v pohodě, šli jsme vždy raději na jistotu, bez rizika. Pouze jedna chyba nás posunula do II. ceny. Při navádění na dvě kachny byla tak nedočkavá, že vyrazila dříve než dostala povel. Takže jsme skončili celkově na 13. místě z 21 psů, KZVP za 130 bodů.  Máme určitě co zlepšovat, ale myslím, že Aura, ve svých dvou letech věku, má skvěle našlápnuto.

Musím zmínit i skvělou atmosféru a partu lidí, s kterými jsme se na zkouškách potkali. Už teď se těšíme na další setkání:-) 

18. července 2020 - Klubové lesní zkoušky KCHLS Kopidlno

Do Kopidlna, resp. do penzionu Bučický mlýn, jsme vyrazili už v pátek odpoledne, abychom nemuseli vyjíždět v sobotu brzy ráno, aby byla Aura na náročný den náležitě odpočinutá. Penzion znovu mohu jedině doporučit. Krásně prostředí mimo civilizaci, pejsci vítáni:-)

V sobotu si Aura vedla po celou dobu zkoušek náramně. Bez většího zaváhání zvládla náročné disciplíny jako šoulačku, práci na probarvené stopě, dohledávku a vlečku srstnaté, odložení i klid na stanovišti. Její práci na barvě hodnotil rozhodčí na čtyřku s hvězdičkou, jako jednu z nejlepších vůbec. A to ve velmi náročných terénech! Však také z 15 psů celé zkoušky došlo do závěru pouze 9 a pouze jeden v 1. ceně. Nás posunula do 2. ceny známka 2 z vyhledávání. Takže jsme oficiálně skončili na 4. místě se ziskem 242 bodů a s pocitem naprosté spokojenosti, že jsme to dali! 

Jakmile jsme zveřejnili výsledky, tak nás naše známá, paní J. Nešporová, upozornila na změnu v řádech, platnou od 11.2019, kde se pro vyhledávání stanovuje známka 2 jako limitní, ještě pro 1. cenu. Vůbec jsem si tuto skutečnost na zkouškách neuvědomil. Vznesl jsem proto den po zkouškách dotaz na organizátory zkoušek a ti mi dali za pravdu, s tím,že se stala chyba při celkovém vyhodnocení pořadí, za což se velmi omluvili a opravili výsledky. Takže nejen, že Auru posunuli do 1. ceny, ale zároveň ji vyhlásili jako vítěze zkoušek, s titulem CACT!!! O takovém výsledku se nám ani nesnilo. Moc děkujeme paní Nešporové za všímavost a upozornění :-) 

Úspěchem v této zkoušce Aura složila zároveň zkoušku z výkonu -  dosledování spárkaté zvěře.

Červenec 2020 - Trocha odpočinku :-)

Druhý týden v červenci jsme měli dovolenou, tak jsme se rozjeli podívat, jak se žije našim dvěma fenečkám z prvního odchovu Besince (Arabeska z Panisádku) a Máje (Aurelia z Panisádku). V 15 měsících se proměnily v krásné flatí slečny, jsou ve výcviku a už se těšíme, až se předvedou na nějaké výstavě. Následující dny jsme se s přáteli a našimi holkami vypravili do Beskyd, konkrétně do Apartmánů U Honzy v Pstruží, kousek za Čeladnou. Ubytování pro pejskaře můžu jedině doporučit, bylo perfektní. Strávili jsme v okolí pár hezkých dní běháním po kopcích, výstupem na Lysou horu a Skalku, návštěvou zříceniny hradu v Hukvaldech. Určitě se tam ještě vrátíme.

6. červenec 2020 - Oblastní výstava retrieverů Horka nad Moravou

Dnes jsme se rozjeli na Oblastní výstavu do Horky nad Moravou. Krom Aury jsme vzali prezentovat našeho odchovance 15 měsíců starého Alberta z Panisádku v mezitřídě. Byla to jeho první "dospělácká" výstava. Zvládl ji i v horku dobře a hlavně s pěkným hodnocením od rozhodčí Z. Jílkové se známkou výborný 2

Aura v třídě pracovní obdržela známku výborná 3.

27.-28. červen 2020 - Víkendový výcvik Vracov

Tento víkend jsme, pod vedení zkušených výcvikářů Mirka Vargy a jeho slovenského kolegy Janka, intenzivně trénovali a nacvičovali s Aurou disciplíny, které nás v nejbližší době čekají na zkouškách z výkonu. První den pracovala fantasticky, druhý už byla znát únava i vzhledem k teplému počasí. Přesto myslím, že jsme výborně připraveni na těžký červenec, kdy nás čekají klubové lesní zkoušky KLZ a Středočeský pohár - KPZ a KZVP.

21. červen 2020 - Klubové podzimní zkoušky Chlebovice

Tuto neděli jsme s Aurou absolvovali KPZ v Chlebovicích u Frýdku-Místku. Počasí nepřálo, celý den vydatně pršelo, na což jsme byli sice připraveni, ale absolutně jsme netušili, jak to zvládne Aura. Pravda, cvičili jsme i v nepříznivém počasí, ale tohle byl extrém. Měli jsme obavy, jak jí půjdou vlečky a ostatní pachové disciplíny, dále přinášení, protože zvěř byla totálně rozmáčená. Kupodivu ty nejtěžší disciplíny zvládla bravurně, i když při přinášení zvěře si několikrát trochu opravila úchop. Bohužel, celkem hloupá chyba při chůzi u nohy, nás poslala do 3. ceny. Nicméně zkoušky jsme i v takovém počasí zvládli a jsme zase o něco zkušenější. Čekají nás v následujícím měsíci další tři náročné zkoušky, takže doufáme, že dřinu při výcviku patřičně zúročíme :-)

7. červen 2020 - OVVR Traplice

Dnes máme další důvod k velké radosti, protože Aurelia z Panisádku (Mája), ve 14 měsících úspěšně složila v plném bodovém zisku (232 b.) zkoušky vloh - OVVR - v Traplicích. Byla moc šikovná a jsme na ni pyšní:-)

Gratulujeme majitelce Lence Rozsypálkové a doufáme, že to pro obě bude velká motivace pro další výcvik a rozvoj Májiných dovedností.

24. květen 2020 - OVVR Babice u Šternberka

Minulý rok v červnu jsme zkoušky vloh museli zrušit, protože Aura začala zrovna v termínu hárat. Udělali jsme tedy v září zkoušky z vodní práce retrieverů (KZVP) a tím splnili chovné podmínky, takže OVVR jsme už vlastně nepotřebovali. Nicméně na poslední chvíli jsme se přihlásili do Babic, protože jsme zjistili, že se zkoušek zúčasní i dva sourozenci Aury - Flavour a Kimi. Takže jsme to brali spíše jako sbírání dalších zkušeností a trénink v jiném prostředí, než na jaké jsme zvyklí. Momentálně se připravujeme na klubové podzimní a lesní zkoušky. Aura si ovšem poradila bravurně se všemi disciplínami a skončila s plným počtem bodů jako druhá ze 14 zúčastněných psů a jen to proto, že je dříve narozená než vítězka se stejným bodovým ziskem.

S disciplínami si poradili i Flavour a Kimi, oba prospěli. Takže CHS Čerešňa Lipov měla velmi úspěšnou neděli:-)

6. květen 2020 - Aurelia z Panisádku - rtg vyšetření

Dnes k nám ze Žlutavy doputovala skvělá zpráva. Aurelia (Mája), z našeho prvního odchovu, absolvovala v Brně u MVDr. Snášila v Brně, rgt vyšetření kyčlí a loktů s výborným výsledkem. Klouby má ukázkové - DKK A/A, DLK 0/0. Máme i s majitelkou Lenkou Rozsypálkovou ohromnou radost!

26. duben 2020 - Návštěva Arturka v Čeložnicích

V nedělní odpoledne jsme vyrazili s holkami do blízkých Čeložnic, na návštěvu našeho odchovance Artura z Panisádku. Udělali jsme si společnou procházku, završenou dlouhým blbnutím v místním rybníčku. Všichni tři se opravdu ve vodě dokonale vyřádili. Při cestě zpět, přes pole, se samozřejmě stihli vyválet v prachu, takže po příjezdu domů jsme museli do vody ještě jednou. Děkujeme majitelce, Janě Pavlušové s rodinou, za hezké odpoledne a lásku věnovanou Arturovi!

7. dubna 2020 - Štěňátka nemáme :-((

Po dlouhém a netrpělivém čekání se naplnili černé scénáře. Bernadetta si s porodem dávala načas. Hlavně kvůli zabezpečení jejího zdraví jsme 68. den předpokládané březosti nechali provést sono a rtg vyšetření, které, bohužel, ukázalo, že je její děloha prázdná a že o všechny plody v průběhu březosti přišla. Z jakého to bylo důvodu, se patrně nikdy nedozvíme. Holt, někdy si s tím příroda poradí sama a rozhodne jinak, než chce člověk. Hlavu nevěšíme, i když jsme se na prcky strašně moc těšili. Tak snad to vyjde příští rok.

27. březen 2020 - Slavíme 1. narozeniny

Dnes slaví štěňátka z našeho prvního odchovu svoje 1. narozeniny. Přejeme moc a moc zdraví. Užívejte si radostí a lásky s vašimi páníčky, kterým strašně moc děkujeme za to, jak se o vás láskyplně starají a pečují.

23. února 2020 - společný trénink Ruprechtov 

Ihned po zimní dovolené na horách, jsme využili pozvání Katky Švarcové na společný výcvik do Ruprechtova. Tak jsme se zase po delším čase potkali se sourozenci Aury. Přijel Archie s Martinou, Kimi s Tomášem a bráchou Karlem, Katka vzala Flavour a Motion a my ještě Berny. Procvičili jsme dohledávku, marking, vlečky pernaté a zkusili šoulačku a klid na stanovišti. Začínáme se pomalu připravovat na další zkoušky, takže ve společných cvičeních budeme pokračovat.

2. února 2020 - DUO CACIB Brno

Authentic Love Čerešňa Lipov - Aura, třída otevřená, známka výborná 3. Výstavy se zúčastnil i náš odchovanec André z Panisádku. Od rakouské rozhodčí Hany Ahrens obdržel hodnocení velmi dobrý 3, ve třídě mladých. Je ještě trochu "nedodělaný" musí nabrat svalstvo a vypracovat figuru. Zatím získává zkušenosti, na další výstavě už to bude určitě výborná :-)

29. ledna 2020 - Máme nakryto!!!

V pondělí 27.1. odběr krve a hodnota progesteronu u Bernadetty 4,4. Opakování testu ve středu s výsledkem 14,5. Tak jsme se hned odpoledne rozjeli do Bratislavy za Quentinem. Ve čtvrtek ráno jsme pro jistotu ještě překryli. Zbývá teda zhruba měsíc trpělivosti na ultrazvukové vyšetření a nadějné očekávání, zda se vše podařilo. Pokud vše klapne, můžeme se těšit na aprílová štěňátka.

25. a 26. ledna 2020 - IDS Nitra - CACIB FCI

S Aurou jsme absolvovali mezinárodní výstavu psů v Nitře. V sobotu jí rozhodčí Tesics György (HU) udělil známku velmi dobrá 1 v třídě pracovní. V neděli dostala v třídě střední od slovenského rozhodčího Tibora Havelky hodnocení výborná 1, ovšem bez titulu CAC. Takže na slovenský šampionát ještě musíme počkat.

11. ledna 2020 - XV. Brněnská národní výstava psů 

Dnes získala na Národní výstavě v Brně Authentic Love Čerešňa Lipov - Aura - od rozhodčí Ing. J. Jindřichovské ocenění Výborná 1, CAC. Je momentálně ve skvělé výstavní kondici, tak snad jí to vydrží :-)

9. ledna 2020 - Vyšetření dědičných očních vad

Dnes jsme nechali na oční klinice v Brně u MVDr. Pavly Trnkové vyšetřit Bernadettu na dědičná oční onemocnění. S radostí vám můžeme sdělit, že má oči v pořádku, prosté dědičných vad, včetně goniodisplasie. 

6. ledna 2020 - Aura se stala chovnou fenou

Tři králové nám přinesli krásnou zprávu. Authentic Love Čerešňa Lipov - Aura splnila veškeré podmínky pro uchovnění a stává se tedy chovnou fenou pod registračním číslem FCR/KV/13/19. Ona teda splnila podmínky už v říjnu, kdy získala poslední potřebné hodnocení V1, CAC na výstavě, ale museli jsme s žádostí počkat na 13. prosince, kdy dovršila 18 měsíců, od kterých se chovnost může uznat. Máme ohromnou radost!

23. listopadu 2019 - Návštěva posledních dvou brášků z vrhu "A" na Vysočině

Konečně jsme se dostali i za posledními flatími kluky z vrhu "A". Tentokrát jsme se vypravili na Vysočinu k Třebíči, kde jsme nejprve navštívili manžele Novotné, na jejich farmě, kteří kromě "našeho" Andrého chovají ještě další dva flaty a děvět fríských koní!!! Lásku ke koním si vytvořil i Antík (tak Andrému říkají), jak se sami můžete přesvědčit na videu. Myslím, že je v dobré společnosti:-)

Poté jsme přejeli kousek k Želetavě, kde u Slavíků bydlí Alfréd. I on má milou společnost mladé psí holky Sašenky, se kterou se určitě nenudí. 

Přesvědčili jsme se, že o naše štěňátka je dobře postaráno, mají skvělou péči a lásku všech majitelů, za což jim chci upřímně poděkovat. Doufáme taky, že jsme se neviděli naposled a že se dále při různých příležitostech budeme potkávat a sledovat, jak štěnda rostou do krásy.

2. listopadu 2019 - Návštěva Arinky v Dolanech

Dnešní "dušičkový" den jsme opět zavítali na návštěvu jednoho štěňátka z našeho prvního vrhu - a sice Astrid z Panisádku (Arinka) do Dolan u Olomouce. Je to poslední fenečka, kterou jsme ještě neviděli, tak jsme se těšili, jak bude vypadat. Je moc krásná a klidná a dělá majitelům jen samou radost. Moc jim děkujeme za péči a lásku, kterou Arince věnují.

26. a 27. října 2019 - Bratislava Danube Cacib

Na mezinárodní výstavě v Bratislavě jsme dosáhli hezkého úspěchu. V sobotu se prezentoval náš odchovanec Albert (7 měsíců), na své vůbec první výstavě a hned úspěšně. Aura (16 měsíců) zabodovala v obou dnech a získala svůj první CAC.

26.10. - rozhodčí Bojan Mataković (HR)  

Albert z Panisádku, třída dorostu - velmi nadějný 1 

Authentic Love Čerešňa Lipov (Aura), třída střední - výborná 3

27.10. - rozhodčí Hana Ahrens (AT)

Authentic Love Čerešňa Lipov (Aura), třída střední - výborná 1, CAC

Cestou z bratislavské výstavy, jsme se v sobotu zastavili v Trnavě, podívat se jak nám roste další naše holčička z vrhu "A" - Agáta z Panisádku (7 měsíců). Strávili jsme s ní, Lilou (její tříletá kamarádka labradorka) a našimi pejsany krásnou podzimní procházku. Majitelé se o ni starají krásně a s láskou, což jim Agátka vrací svou oddaností a velkým flatím srdcem.

20. října 2019 - návštěva štěňátek

Konečně se nám naskytl volnější víkend, tak jsme oslovili některé majitele našich půlročních štěňátek, abychom je navštívili a potěšili se s nimi. Štěňata už jsou velká a rostou do krásy. Strávili jsme spolu velmi krásné a naplněné nedělní odpoledne. Už se těšíme, až se vypravíme za ostatními.

12. října 2019 - MVP České Budějovice

Svého premiérového výstavního úspěchu dosáhl náš odchovanec André z Panisádku na Mezinárodní výstavě psů v Českých Budějovicích. Ve třídě dorostu (6 měsíců) byl ohodnocen známkou velmi nadějný 1. Gratulujeme a zároveň děkujeme za péči Monice Novotné.

5. října 2019 - Klubová výstava KCHLS Praha Džbán

V sobotním sychravém a deštivém počasí jsme absolvovali klubovku v pražském kempu Džbán. Aura (Authentic Love Čerešňa Lipov) se naposled vystavovala ve třídě mladých, kde byla největší konkurence ze všech tříd a sice 13 jedinců. O to víc nás asi všechny překvapilo posouzení rakouské rozhodčí Susanne Höger, která výbornou udělila pouze prvním čtyřem fenám v pořadí. Ostatních devět, včetně Aury i její sestry Flavour, ohodnotila známkou velmi dobrá! Trošku hořkou příchuť jsme si alespoň vylepšili vynikajícím úspěchem jejich brášky Kimiho (Always Happy Čerešňa Lipov), který získal V1, CAJC, BOJ, BIS junior, čili v juniorech vyhrál celou výstavu - a to byl předveden vůbec poprvé!!! 

Výborného výsledku dosáhli také rodiče Aury, Flavour a Kimiho:

matka Arwen Tia Vrbovecké stráně - V1, CAC,  otec Caci´s Dark Chocolate of Love - V1, CAC, Vítěz Prahy, BOS a BIS - vítěz celé výstavy!!!

20. - 22. září 2019 - víkend v Javorníkách

Krásný víkend babího léta jsme strávili s našimi holkami na čerstvém vzduchu v Javorníkách. V sobotu jsme šlapali hřebenovku Čertov - Portáš - Malý Javorník - Kohútka a v neděli jsme navštívili ve Velkých Karlovicích Kyčerku, Podťaté a Tísňavy. Pro ty, kdo cestují s pejsky, musím zmínit a vřele doporučit ubytování. Nocovali jsme v hotelu Javorník v Čertově v obci Lazy pod Makytou, ve slovenské části Javorníků. Pokoje velké, výtah, výborné jídlo a velmi milý a vstřícný personál. Pejsci mohli kamkoli, cena 5 Euro za psa a noc. Myslím, že se tam ještě rádi vrátíme.

15. září 2019 - Klubové zkoušky vodní práce retrieverů - KZVP CACT v Čelákovicích

V neděli jsme se zúčastnili s oběma fenkami klubových "vodek" v Čelákovicích - Sedlčánkách. Aura, kterou vedla Bohdanka, ve svých patnácti měsících, jako nejmladší, zvládla zkoušky výborně, až na pár maličkostí, které nás posunuly do 2. třídy se ziskem 122 bodů. První nám unikla pouze o 7 bodů. Aurinka tím pádem splnila další krok k uchovnění a složila zkoušku z výkonu, takže je nyní lovecky upotřebitelná.

Bernadettka, bohužel, z části mojí chybou, vypadla. Takže už víme, že riskovat, pro lepší bodový zisk, se nevyplácí a je vhodnější jít na jistotu. 

Příště natrénujeme ještě líp a doufám, že se budeme ucházet o umístění na bedně:-)

8. září 2019 - Klubová výstava RK v Horce nad Moravou 

Druhý víkendový den jsme se rozjeli na klubovku do Horky nad Moravou. Tady bylo zástupců plemene nesrovnatelně víc, potkali jsme se s téměř celou naší flatí rodinou. Náš kruh posuzovala skvělá rozhodčí K. Nieminen z Finska, mimochodem chovatelka flatů. Její hodnocení bylo vysoce profesionální, obsáhlé a spravedlivé. O to víc si ceníme vynikajících výsledků, kterých všichni dosáhli:

Authentic Love Čerešňa Lipov (Aura) - výborná 4

Active Flavour Čerešňa Lipov (sestřička Aury) - výborná 1, CAJC, BOJ, BIS junior !!!

Arwen Tia Vrbovecké stráně (mamina Aury) - výborná 1, CAC, CC, vítěz Horky, BOB, res. BIS !!!

Caci´s Dark Chocolate of Love (otec Aury) - výborný 1, CAC, CC, vítěz Horky, BOS

Gargamel Oasis of Peace (otec našich štěňátek) - výrobný 2, res. CAC

7. září 2019 - Národní výstava Floracanis Olomouc

Po delší době jsme vyrazili s Aurou sbírat výstavní zkušenosti, tentokrát na Národní výstavu do Olomouce. Ve třídě mladých se zapsaly pouze dvě fenky FCR. Rozhodčí Tibor Havelka (SK) měl drobné výhrady k Auře, která se mu zdála v některých partiích ještě nedodělaná, proto obdržela známku velmi dobrá 2. Paradoxem ovšem byl zákaz používání pamlsků při předvádění, což je u retrieverů, zvlášť mladých, velký problém. Podle toho to také v kruhu vypadalo:-(

15. srpna 2019 - RTG vyšetření Brno

Dnes naše Aura (Authentic Love Čerešňa Lipov) absolvovala rtg vyšetření displazie kloubů na Veterinární klinice MVDr. Snášila v Brně s vynikajícím výsledkem - DKK A/A, DLK 0/0, luxace patel 0/0, čímž nám udělala ohromnou radost, protože splnila první podmínku uchovnění!

25. květen - Klubová výstava RK Brno - Žebětín

V sobotu se konala klubová výstava v Brně - Žebětíně. Výborná zpráva je, že se skvěle umístily všechny dcery Luckyho (Dark Chocolate of Love Caci´s) ve třídě mladých. Aura od rozhodčí Ann-Christin Johansson dostala V3 a krásný posudek.

13. dubna 2019 - MVP České Budějovice

V sobotu jsme se s Aurou zúčastnili Mezinárodní výstavy psů v Českých Budějovicích. Odnesli jsme si první "výbornou" v juniorské třídě. od rozhodčí MUDr. Evy Felszéghyové.

10. duben 2019 - výcvik Bosonohy

Přestože většinu času nám zabírá péče o štěňata, nezapomínáme s Aurou a sourozenci ani na výcvik. Začali jsme dělat aporty se zvěří. Aura se rychle učí a vše zvládá velmi dobře.

24. březen 2019 - 60. den březosti Bernadettky

Termín porodu se blíží mílovými kroky, vrcholí veškeré přípravy, nainstalovali jsme porodní bednu do jedné koupelny, takže se změnila v malý porodní sál. Bernadettka okamžitě pochopila, pro koho je připravená a hned se seznamovala se s novým pelíškem. Praktikujeme s ní už jen velmi krátké vycházky, aby byla pořád v přiměřené aktivitě. Počasí nám dopřálo nachytat teplo a pár slunečních paprsků pro štěňátka. Tak zbývá už jen čekat. Držte nám palce, ať vše dobře dopadne!!!

9. březen 2019 - výcvik s Mirkem Vargou v Brně

Od začátku roku téměř každý víkend jezdíme s Aurou na lovecký výcvik k Mirkovi Vargovi do Brna. Od základní poslušnosti se pomalu dostáváme k náročnějším úkolům, jako je aport parforsní metodou. Při nácviku se pravidelně Aura schází i se sourozenci - Archi, Motion, Flavour, Kimi. Všichni dělají obrovské pokroky, z čehož máme obrovskou radost. Jen tak dále!

Společné únorové focení

23. února 2019 - Slovenská Elitná výstava šteniat Bratislava

Zúčastnili jsme se s Aurou mezinárodní výstavy štěňat všech plemen. Od rozhodčího (p.Želko Lozić ze Srbska) dostala známku VN 1, s titulem Slovak Elite Puppy Winner. Byla to její poslední  "štěněcí" výstava, příště už bude nastupovat za juniory v třídě mladých.

25. ledna 2019 - Máme nakryto!!!

9. ledna jsme u Bernadettky objevili první znaky začínajícího hárání. V pondělí 21. ledna, dvanáctý den, jsme jeli na první test progesteronu. Výsledkem byla hodnota 1,6 ng/ml, takže počátek hormonálních změn. Ve čtvrtek 24. ledna byla hodnota ranního testu 11,9 ng/ml, tak jsme se odpoledne rozjeli do Frýdku-Místku na krytí za Kingem Bětky Vrublové. Druhý den, v pátek 25. ledna, jsme krytí zopakovali. Teď už se jen modlíme, aby to do třetice vyšlo a my se mohli těšit na štěňátka.

12. ledna 2019 Hanácká národní výstava psů Brno 

V sobotu jsme se zúčastnili Hanácké výstavy v kategorii dorostu. Potkali jsme se tu i s dvěma sourozenci z vrhu, Artem a Flavour - ta v nesoutěžní roli pozorovatele:-)                                      Art získal od slovenské rozhodčí, paní Ludmily Fintorové, krásné ocenění VN1, Aura VN2.            Už se těšíme na další výstavy.

9. prosinec 2018 - adventní společný výcvik

Dnes jsme se opět potkali v Ruprechtově na společném výcviku štěňat, kterým zanedlouho bude půl roku. Zopakovali jsme poslušnost a dostali instrukce, jak trénovat aport. Po výcviku si Aura i Berny zablbly tak, že jsme je doma museli vykoupat, aby mohli vůbec dovnitř. Pro Aurinku to bylo vůbec první mytí a tak vysílená po náročném dni, usnula na sedačce, i když na ni nesmí. Pro tentokrát jsme byli tolerantní:-)

10. listopad 2018 - Auřina výstavní premiéra

Dnes měla Aurinka, i za doprovodu Bernadetty, svoji výstavní premiéru. Zúčastnili jsme se oblastní klubovky v Kelči, v kategorii štěňat, s krásným posudkem a hodnocením VN2 od pana rozhodčího Pavla Šulcka. Aura všechno zvládla a i přes nekonečné, šestihodinové čekání, které si krátila poznáváním nových psích kamarádů, se předvedla velmi pěkně. 

13. říjen 2018 - společný výcvik

Tuto krásnou podzimní sobotu jsme se, s čtyřměsíční Aurou, zúčastnili v Ruprechtově společného výcviku základní poslušnosti, spolu se sourozenci z vrhu a některými dospělými flaty. Vzali jsme s sebou i Berny. Štěňata si to určitě pěkně užila a byla moc šikovná. Takže se budeme těšit na pokračování.

15. září 2018

Využili jsme toho, že všechna štěňátka ještě neodešla do svých nových domovů a vyrazili jsme s Aurou do Ruprechtova na setkání s maminkou Arwen a dvěma sestřičkami z vrhu. Přivítání bylo naprosto vřelé, Arwen i po měsíci Aurinku poznala a ohromě se k sobě měly. Všechny si pak dostatečně zařádily, proběhl i krátký výcvik přivolání a chůze u nohy. Z návštěvy jsme, bohužel, museli odjet brzy za dalšími povinnostmi. Tyto vzácné hravé chvilky už asi nezopakujeme. Tak se budeme těšit na setkání asi až na nějaké výstavě nebo tréninku.

22. srpen 2018

Během 14 dní jsem se skamarádila s Berny, absolvovala očkování a přibrala skoro tři kila.

6. srpen 2018 

První fotky Aurinky po aklimatizaci v novém prostředí na naší zahradě.

5. srpen 2018 Aurinka v novém domově

V neděli ráno jsme si přijeli do Ruprechtova pro naši fenečku. Láskyplně se rozloučila se sourozenci a maminkou Arwen, která jí udělila poslední výchovnou lekci a vydali jsme se na cestu. Po příjezdu domů se ihned musela seznámit s naší Bernadettou a novým prostředím. Myslím, že to zvládla na výbornou, ani v noci netesknila. Takže doufám, že se jí u nás bude líbit. 

29. červenec 2018 

Dnešní den je pro naši chovatelskou stanici velmi významný. Jak jsem již předeslal, po neúspěchu s vlastním vrhem štěňátek, jsme se rozhodli pořídit další fenečku pro chov a kámošku pro Berny. Ve výběru CHS jsem měl od začátku jasno. Proto, když jsem se dozvěděl, že Katka Švarcová, z CHS Čerešňa Lipov, plánuje s její Arwen první "snový" vrh, hned jsem ji oslovil a byl nesmírně šťastný, že jsem si holčičku mohl zarezervovat. 

Štěňátka se narodila 13. června - 7 pejsků a 5 feneček, vše proběhlo v pořádku a všichni, včetně maminy (Arwen Tia Vrbovecké stráně), se těší dobrému zdraví a je radost pozorovat, jak se mají k světu a rostou jako z vody.

Musím, samozřejmě, zmínit i hrdého otce tohoto krásného vrhu. Je jím vynikající pes Bětky Vrublové, "Lucky" (Caci´s Dark Chocolate of Love), z chovatelské stanice Oasis of Peace.

No a právě dnes nastal ten dlouho očekávaný den "D", kdy jsme si přijeli z těch pěti krásných psích holčiček vybrat tu naši. Rozhodování nebylo vůbec snadné, protože každá měla svoje kouzlo, ale nakonec jsme zvolili žlutou slečnu. Už se moc těšíme, jak si ji za týden přivezeme k nám domů:-)

Budeme jí říkat AURA


16. březen 2018 Ultrazvuk, březost nepotvrzena

Dnešek je opět jedním ze smutných dnů naší chovné stanice. Ultrazvukové vyšetření ukázalo, že ani tentokrát Bernadettka není březí, takže se musíme rozloučit s nadějí na štěňátka, alespoň pro tento rok. Nicméně jsme se rozhodli, že když už nebude mít potomky vlastní, pořídíme jí kamarádku, aby měla společnost a my další fenečku k chovu.

25. únor 2018

Bernadettka dnešní den, v plném zdraví, kráse a skvělé kondici oslavila své 4. narozeniny. Gratulujeme i ostatním sourozencům vrhu "B" z CHS Falaksa.

13. a 14. února 2018 - Valentýnské krytí

V pátek 9.2. jsme provedli u Berny první test progesteronu. Byl to desátý den od začátku hárání. Výsledek 1,92 ng/ml znamenal, že jsme odběr měli opakovat později. Veterinář radil až středu 14.2., ale my jsme se, i vzhledem k změně chování Bernadettky, rozhodli jít na test o den dříve, v úterý. Ve 14.30h telefonát s doktorem, hodnota 11,8 ng/ml a doporučení -  JEĎTE! Takže věci nabraly rychlý spád a v 17.30h jsme již zvonili u Bětky Vrublové ve Frýdku - Místku. King byl připravený, takže vše proběhlo v pořádku. Druhý den jsme pro jistotu ještě překryli. Teď už jen zbývá doufat, že vše dopadne líp než loni, zvlášť když má nade vší tou láskou patronát ten nejpovolanější - Svatý Valentýn. Tak nám držte palce:-)

Konec roku 2017

Na přelomu roku jsme intenzivně cvičili přinášení, vyhledávání a odvolávku z aportu, tak přikládám pár fotek z výcviku.

4.-5.11.2017 Mezinárodní výstava psů všech plemen Prague Expo Dog

Tento víkend jsme se zúčastnili dvoudenní mezinárodní výstavy v Praze. Byla to naše první letošní výstava a také první v pracovní třídě. Chtěli jsme v tomto roce absolvovat i klubovky a ostatní akce, ale vzhledem k tomu, že Berny měla od ultrazvukového vyšetření hodně vyholenou srst na boku, museli jsme čekat až doroste a bude mít opět exteriér hodný prezentace.

Sobota 4.11.2017

V konkurenci čtyř fen jsme skončili sice s výsledkem výborná 4, ale přesto s krásným posudkem od švédské rozhodčí Cariny Östman: překrásná dlouhá hlava a výraz, výborný krk a horní linie, výborná ramena, nadloktí poněkud strmější, výborné zadní úhlení, výborný trup, síla kostry a kvalita srsti. Pouze v pohybu našla pár chyb: úzký pohyb zadních končetin, poněkud rozvolněný pohyb předních končetin, pěkný pohyb ze strany, výborná povaha.

Neděle 5.11.2017

Druhý den výstavy už jsme tak spokojeni nebyli. Finské rozhodčí Vivece Lahokoski se zdála Bernadetta příliš velká s tím, že ztrácí trochu typ plemene a ohodnotila ji známkou velmi dobrá 3. Ovšem opět vyzvedla její hlavu, dobrý krk, dobře tvarovaný hrudník, kostru, krásnou srst a dobrý paralelní pohyb zezadu. Tak snad příště zabodujeme líp. :-)

21.4.2017 Ultrazvukové vyšetření

Dnes jsme s Berny absolvovali druhé, kontrolní ultrazvukové vyšetření. Bohužel, se jen potvrdilo, co jsme zjistili už při prvním ultrazvuku minulý týden. Bernadettka nezabřezla. I přes velkou snahu a touhu se nakrytí nepodařilo. Nesmírně nás to mrzí a jsme z toho smutní a zklamaní, protože jsme se na štěňátka strašně moc těšili. Nezbývá, než doufat, že to příště vyjde! Budeme si ovšem muset asi zase rok počkat :-((

16. - 18. březen 2017 - krytí Bernadetty Kingem (Gargamel Oasis of Peace)

Měli bychom mít nakryto! Ve čtvrtek 16.3. jsme za Kingem do Bašky u Frýdku-Místku k Alžbětě Vrublové přijeli poprvé. Kingovi se Bernadettka moc líbila. Myslím, že sympatie byly vzájemné. Vše proběhlo hodně rychle, než se Berny vzpamatovala, měla to za sebou. Byla poznat Kingova zkušenost, i když spojení nebylo optimální. Pro jistotu jsme se ještě rozhodli překrýt v pátek a v sobotu. Teď už zbývá jen doufat, že Berny zabřezla. Za vše Alžbětě moc děkujeme.

Rozmary počasí na přelomu roku

První fotky jsme pořídili na Štědrý den, kdy jsme si udělali krásnou zimní procházku. Ve čtvrtek 29.12. to vypadalo, že je tady jaro a na Nový rok nám zase hezky přimrzlo.

Říjen 2016 podzimní focení 

Využili jsme ještě posledních krásných říjnových dní k nafocení Bernadetty při výcviku, jak na suchu, tak i ve vodě.

Klubové podzimní zkoušky RK Ježov 10.9.2016

Berny prospěla s 197 body v III. ceně (nos 4) a obstála pro loveckou upotřebitelnost. Škoda jedné pokažené disciplíny, mohli jsme být v ceně první. Ale tak už to chodí, to co naprosto ovládáte, zpackáte a na co si nevěříte, naopak dopadne výborně. Hlavně že to máme!!!

OVVR Březolupy 5.6.2016

V rámci výcviku a přípravy na KPZ jsme si ještě jednou zopakovali zkoušky OVVR v Březolupech u Evy Hromádkové s výsledkem 185 bodů v II. ceně.

Národní výstava psů Ostrava 9.4.2016

Na výstavě jsme se potkali se sestřičkou z vrhu Berenicou Miou. Obě holky ve své kategorii uspěly a udělaly nám velkou radost - Berenica V2, res. CAC, Bernadetta V1, CAC. Rozhodčí MVDr. J. Bendová.

Mezinárodní výstava psů Duo Danube Bratislava 22.8.2015

Při nádherném počasí, v krásném prostředí petržalského závodiště jsme zabodovali s pěknou známkou V2. Rozhodčí M. Kašpar.

Mezinárodní výstava psů Intercanis Brno 27.6.2015

Z brněnského výstaviště jsme si odnesli známku V4 z mezitřídy. Rozhodčí J. Smojver- Selimovic

Oblastní výstava psů všech plemen Náměšť na Hané 13.6.2015

I přes hrozné horko a celý den na slunci nám Berny udělala velkou radost. Získala známku V1 a titul Oblastní vítěz. Rozhodčí M. Kašpar. Navíc jsme se potkali s pejsany a páníčky ze zkoušek a výcviku od Evy Hromádkové.

OVVR Březolupy 7.6.2015

Naše první zkoušky dopadly i přes lehkou zdravotní indispozici Bernadetty před termínem, kdy jsme 14 dní nemohli provádět ostrý výcvik, ještě relativně dobře - 160 bodů III.cena. 

Klubová výstava retrieverů Konopiště 30.5.2016

Ve velké konkurenci 13 fen a naposled ve třídě mladých jsme se umístili v první sedmičce se známkou výborná bez pořadí. Rozhodčí P. Stanley (GB).

Klubová výstava všech plemen v KCHLS Humpolec 9.5.2015

Na klubovce vystavovala i naše chovatelka Pavlína Marková bráchu Bernadetty, Billyho. Oba shodně obdrželi známku výborný ve třídě mladých. Rozhodčí K. Bala (SRB)

Mezinárodní výstava psů Duo Cacib Brno 8.2.2015

Na výstavě v Brně se sešla smečka z jednoho vrhu - Bernadetta V4, Belinda V2 a Billy V3 ve třídě mladých a jejich starší brácha Artuš V1, CAC v třídě otevřené. Rozhodčí Z. Konderla (PL)

Konec roku 2014

V době svátečního volna jsme se Bernadetce věnovali, jak jen to bylo možné. Tady jsme vyrazili na dlouhou štědrodenní a silvestrovskou procházku.

Klubová výstava RK CZ Oslavany 21.9.2014

Naše první výstava, kde Bernadetta spolu se sestřičkou Belindou zjišťovali, jak to vůbec na velkých akcích chodí. Páníčci také sbírali první zkušenosti. Nicméně známky VN3 a VN4 ve třídě dorostu od rozhodčí L. Jones (UK) předpovídají slibný rozjezd "kariéry" obou psích slečen. 

Prázdniny 2014

Pátý a šestý měsíc života Bernadetty - začínáme s výcvikem na cvičáku.


Konec května 2014

Berny má tři měsíce a roste z ní pěkná provokatérka a rošťanda, ničemu a nikomu nedá pokoj. Už přišla i na to, že má zuby.

8.5.2014 - už mám deset týdnů

Bernadettka se už naprosto aklimatizovala a pomalu se seznamuje s ostatními obyvateli naší domácnosti. Myslím, že brzo bude chtít šéfovat.

Den "D" pro Bernadettku - loučení 18.4.2014

Dnes se Berny naposled proběhla se sourozenci, cucla si poslední kapku mléka od maminky a vyrazila na dalekou cestu do nového domova. Po příjezdu dlouho a neúnavně prozkoumávala neznámá místa. Odpočinek si pak náležitě vychutnala.  Doufáme, že se jí u nás bude líbit!

Naše první setkání v Zachrašťanech 22.3.2014

Dnes jsme poprvé zavítali k paní Markové do chovatelské stanice Falaksa, abychom si vybrali naše štěňátko. Všechna byla nádherná, ale nějak víc nám do oka padla tato krásná fenečka. Jakmile jsme ji vzali do náručí, bylo rozhodnuto!

Naše první fenka-kříženec LR a FCR - BONYNKA (2001 - 2013)